ESPN: Błachowicz wróci w marcu. Rywalem niepokonany mistrz wagi średniej

W marcu UFC zorganizuje dwie gale. Na jednej z nich Jan Błachowicz zmierzy się z Israelem Adesanyą - poinformował Ariel Helwani z ESPN.

We wrześniu Jan Błachowicz znokautował Dominicka Reyesa w starciu o pas UFC wagi półciężkiej, czyli do 93 kg. Nowym rywalem 37-latka ma zostać Israel Adesanya (19-0), niepokonany mistrz wagi średniej (do 84 kg), który chce spróbować swoich sił w wyższej kategorii. Ich walka miałaby się odbyć w marcu - informuje ESPN.

Zobacz wideo Błachowicz po powrocie do Polski: Nie wiem, czy to się dzieje naprawdę

Robert Lewandowski i Cristiano RonaldoJest jeden plebiscyt w tym roku, który Lewandowski przegrał

"Israel nie miałby szans z Błachowiczem"

- Słyszałem, że Israel Adesanya chce się teraz ze mną zmierzyć. Nie ma problemu, jeśli jesteś gotowy do walki w marcu, zróbmy to. Przygotuj się na kilka fajerwerków - już kilka tygodni temu napisał na Twitterze Polak. Kto byłby faworytem tego starcia? Choć Nigeryjczyk wydaje się bardziej kompletnym zawodnikiem, to jednak warunki fizyczne i siła Polaka sprawia, że to Błachowicz powinien mieć większe szanse. - Israel jest kapitalnym zawodnikiem, ale jednak w starciu z Jankiem nie miałby większych szans. Polak by go zdeklasował. Janek ma zbyt dużą przewagę fizyczną i siłową nad Nigeryjczykiem. Życzyłbym sobie tej walki, bo wywindowałaby Janka na wyższy poziom medialności - mówił nam Mateusz Gamrot, nowy zawodnik UFC.

Pamiątki, które można zobaczyć na wystawie poświęconej 100-leciu Ruchu ChorzówRuch Chorzów walczy o powrót na salony. "Bycie liderem w tej lidze to obowiązek"

Do tej pory Adesanya stoczył 19 walk i wszystkie wygrał, większość przeciwników pokonał w kapitalnym stylu. Z kolei Błachowicz może pochwalić się 27 zwycięstwami. Polak ma na koncie także osiem porażek.

FK SarajevoTylko jedna drużyna nie przegrała meczu w rozgrywkach krajowych w 2020 roku! Niepokonani