Łukasz Jurkowski nie będzie rywalem Szymona Kołeckiego. Nowy przeciwnik mistrza olimpijskiego

Szymon Kołecki wraca do klatki! Podczas styczniowej gali KSW zmierzy się z Martinem Zawadą, weteranem MMA. Wcześniej mówiło się, że rywalem Kołeckiego będzie Łukasz Jurkowski.

Pierwotnie rywalem Szymona Kołeckiego miał być Łukasz Jurkowski, komentator i zawodnik KSW. To był długo oczekiwany pojedynek. Miał odbyć się wiosną, ale plany pokrzyżowała pandemia. Następnie do spotkania miało dość w lipcu, jednak Juras doznał kontuzji. Walkę przełożono na październik, ale tym razem uraz powstrzymał Kołeckiego, który podczas treningu nabawił się urazu naczyń krwionośnych w szyi. Wydawało się, że obaj panowie spotkają się w nowym roku. KSW ma jednak inne plany. Rywalem Kołeckiego został Martin Zawada, który ma na koncie 44 walki w MMA, z czego 29 wygranych. 37-Polak z niemieckim paszportem pokonał ostatnio Thiago Silvę i Jurkowskiego, a w międzyczasie przegrał z Michałem Materlą.

Zobacz wideo Tomasz Drwal wrócił do KSW. "Jego nazwisko już tak nie elektryzuje fanów jak kiedyś"

Amanda Nunes, UFCGwiazda UFC chce walki z youtuberem. "Pozwolę Amandzie znokautować tego chłopaka"

- To chyba najbardziej niebezpieczny rywal, z jakim przyjdzie mi się mierzyć. To jedna z ikon MMA, bazująca na presji, mocnych wymianach i ciosach. Walka z Zawadą będzie największym wyzwaniem w mojej dotychczasowej przygodzie - mówi Kołecki w rozmowie z portalem InTheCage.pl. Pierwsza gala KSW w 2021 roku odbędzie się 30 stycznia.

 

Jake PaulYoutuber chce walczyć z legendą! Oferuje mu 50 mln. "Przestań walczyć z włóczęgami"

39-letni Kołecki (8-1) to mistrz olimpijski z Pekinu w podnoszeniu ciężarów, który od kilku lat prężnie się rozwija w MMA. Niedawno walczył dla organizacji "Babilon MMA", gdzie stoczył siedem walk. Pierwszych sześć wygrał w taki sam sposób, czyli przez nokaut w I rundzie. Następnie mierzył się z utalentowanym Michałem Bobrowskim. I choć przetrwał trzy rundy, to przegrał na punkty. Teraz, dzięki zwycięstwom nad Mariuszem Pudzianowski i Damianem Janikowskim, stał się nową gwiazdą KSW.