Sensacja! Polak pobił historyczny rekord UFC

Krzysztof Jotko (22-4) okazał się zawodnikiem z najwyższym czynnikiem procentowym obrony obaleń w historii UFC w wadze średniej. Tuż za Polakiem znajduje się mistrz tej dywizji i potencjalny rywal Jana Błachowicza - Israel Adesanya.

Profil na Twitterze "MMA By The Numbers" opublikował listę zawodników z najwyższym czynnikiem procentowym obrony obaleń w historii UFC w wadze średniej, czyli do 84 kg. Na pierwszym miejscu znalazł się Krzysztof Jotko (22-4). Polak może się pochwalić wynikiem 87.1%.

Marian Ziółkowski podczas ostatniej walki w KSW. Źródło: Twitter.com/KSW_MMAKSW ogłosiło walkę o pas wagi lekkiej! Kto zostanie następcą Mateusza Gamrota?

Zobacz wideo Owczarz: Myślałam, że pierwsza porażka będzie bardziej bolała

Najwyższy współczynnik obrony obaleń w historii wagi średniej UFC:

  1. Krzysztof Jotko – 87.1 %
  2. Israel Adesanya – 86.5 %
  3. Yushin Okami – 84.6 %
  4. Cezar Fereira – 84.6 %
  5. Sam Alvey – 84.1 %
  6. Rich Franklin – 83.3 %
  7. Alessio Di Chirico – 83.3 %
  8. Robert Whittaker – 81.0 %
  9. Marvin Vettori – 80.8 %
  10. Yoel Romero – 80.6 %

Chabib Nurmagomiedow nie wyklucza powrótu do UFC. Podał swoją cenę. Szok!Chabib Nurmagomiedow nie wyklucza powrótu do UFC. Podał swoją cenę. Szok!

Krzysztof Jotko miał wystąpić na październikowej gali UFC Fight Night 181 w Las Vegas. Jednak został wykluczony przez kontuzję - złamanie palca u stopy.

- Niestety, moja następna walka z Makhmudem się nie odbędzie. Te przygotowania nie były dla mnie łatwe od samego początku. Parę dni temu w trakcie jednego ze sparingów złamałem palec u stopy, dlatego nie mogę walczyć. Bardzo przepraszam Makhmuda Muradova, że wypadłem z rywalizacji z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy się w oktagonie! - zadeklarował Jotko.

Jotko walczy dla Ultimate Fighting Championship już od 2013 roku. W tym czasie stoczył 13 pojedynków. Aktualnie posiada świetną passę trzech wygranych z rzędu. W swoim ostatnim boju na UFC on ESPN 8 wypunktował Eryka Andersa (13-5).

Więcej o: