Zbigniew Boniek ostro o Marcinie Najmanie. Nie wytrzymał. Tak zareagował na walkę

Zbigniew Boniek skomentował skandaliczne zachowanie i dyskwalifikację Marcina Najmana, który w sobotę walczył z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim podczas gali FAME MMA 8. - Komedia, debil totalny - napisał na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zbigniew Boniek i Marcin Najman od dłuższego czasu wymieniają się uszczypliwościami na Twitterze. Na początku listopada Boniek w jednym z wpisów wyśmiał Najmana. Zawodnik udostępnił wypowiedź Deontaya Wildera o tym, że skutki walk bokserskich często bywają opłakane i że jedną z przyczyn jego porażki z Tysonem Furym miały być chude nogi, za które obwinia swoją matkę. - Efekty walki z Furym są duże - szydził Najman, na co prezes PZPN zareagował: Drogi Marcinie, Ciebie to nie dotyczy..... zabawa zazwyczaj się kończy zanim robi się kocioł...Trzymaj się Byku.

Zobacz wideo Główna różnica między Lewandowskim i Brzęczkiem. "Nadają na innych falach"

Najman skrytykowany przez Bońka. "Debil totalny"

Później Najman rewanżował się działaczowi i przypomniał mu o jego nieudanej przygodzie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Na tym jednak nie zakończyły się uszczypliwości, co pokazał Boniek w sobotę rano. Napisał na Twitterze, że czeka na sobotnie spotkania piłkarskie oraz walkę Najmana na Fame MMA 8. - Dzisiaj kolejny piękny dzień z futbolem, no i rodzynek na koniec, czyli stróż Jasnej Góry vs Don Kasjo. Będzie się działo, kto wygra? - zastanawia się Boniek. Ten pseudonim wziął się z zachowania Najmana, który w trakcie protestów wywołanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji pojechał pod Jasną Górę, by bronić Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej przed protestującymi, którzy rzekomo mieli atakować świątynie i kościoły. Tam jednak nikogo nie było, co zdziwiło Najmana.

W sobotę Najman dał Bońkowi kolejny powód do drwin. Został zdyskwalifikowany na gali FAME MMA 8 po tym, jak podczas swojej walki z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim zapomniał, że miał walczyć na zasadach pojedynku bokserskiego i najpierw obalił, a później kopał swojego rywala. - Komedia, debil totalny - napisał Boniek na Twitterze. 

- A już poważnie, to zachowanie tego pana, było spowodowane totalnym strachem, obawą przed kompromitacją, brakiem kontroli nad samym sobą.....niech Mu się wiedzie w innym życiu...powodzenia - dodawał w kolejnym wpisie prezes PZPN. Później wstawił jeszcze jeden post: I na koniec pytanie - czy wiadomo z kim się spotka Marcin Najman na Fame9? Dobranoc. 

Marcin Najman nie zawalczy już jednak podczas gal organizacji FAME, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie. - NA PEWNO! Dodatkowo wobec niego, jak i trenera, który zaatakował Kasjusza, zostaną wyciągnięte konsekwencje - czytamy w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.