Oficjalnie: Wielki powrót McGregora do oktagonu! UFC potwierdziło termin jego kolejnej walki

Conor McGregor znów wraca do oktagonu! Były mistrz UFC w wadze piórkowej i lekkiej zawalczy 23 stycznia, kiedy w zmierzy się w rewanżowym pojedynku z Dustinem Poirierem. W piątek federacja potwierdziła informację, o której plotkowano od dłuższego czasu.

Conor McGregor po raz ostatni walczył w oktagonie w styczniu tego roku, kiedy już w pierwszej rundzie pokonał Donalda Cerrone przez techniczny nokaut. Dla Irlandczyka był to powrót do UFC po ponad roku. McGregor długo nie wracał do oktagonu po porażce z Chabibem Nurmagomiedowem, który pokonując go, zabrał mu pas w wadze lekkiej.

Zobacz wideo Błachowicz po powrocie do Polski: Nie wiem, czy to się dzieje naprawdę

Długo wydawało się, że Irlandczyk nie będzie już walczył w MMA. Po zwycięstwie z Cerrone McGregor ogłosił zakończenie kariery w mieszanych sztukach walki. Kilka miesięcy temu media rozpisywały się o możliwej walce Irlandczyka z Mannym Pacquaio. Byłby to jednak pojedynek na bokserskich zasadach. McGregor próbował już czegoś takiego w sierpniu 2017 roku, kiedy przegrał z Floydem Mayweatherem juniorem.

McGregor wraca po raz trzeci!

Nurmagomiedow zdradził swoje plany na przyszłość. Nurmagomiedow zdradził swoje plany na przyszłość. "Potrzeba jakiegoś celu, motywacji"

Irlandczyk po raz kolejny nie dotrzymał jednak słowa i wróci do oktagonu. Po raz kolejny, bo emeryturę McGregor zapowiadał już w kwietniu 2016 roku oraz marcu 2019 roku. W styczniu przyszłego roku były mistrz wagi piórkowej oraz lekkiej wróci trzeci raz.

Rywalem McGregora będzie Dustin Poirier, czyli były, tymczasowy mistrz UFC w wadze lekkiej. Pas ten Amerykanin stracił we wrześniu 2019 roku, kiedy przegrał unifikacyjną walkę z Nurmagomiedowem. 

Pudło Michała kucharczyka Pogoń Szczecin po rzutach karnych w 1/8 finału PP! Kuriozalna "jedenastka" Kucharczyka [WIDEO]

McGregor i Poirier zawalczą ze sobą po raz drugi. Po raz pierwszy walczyli ze sobą we wrześniu 2014 roku i wtedy lepszy okazał się Irlandczyk, który wygrał przez techniczny nokaut już w pierwszej rundzie. Do ich drugiego pojedynku dojdzie 23 stycznia podczas gali UFC 257. 

Więcej o: