Dana White jest pewny powrotu Nurmagomiedowa do klatki. "Osiągnie rekord 30-0"

- Czuję, że Chabib Nurmagomiedow wróci. Myślę, że osiągnie rekord 30-0 - powiedział Dana White, szef UFC w filmie opublikowanym przez "The Mac Life"

Pod koniec października 32-letni Chabib Nurmagomiedow odniósł 29 zwycięstwo w karierze (29-0). Niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC poddał w drugiej rundzie Justina Gaethjego (22-3). Tuż po walce Chabib zaczął płakać. - To była moja ostatnia walka. Dałem słowo mojej mamie, że kończę. A ja dotrzymuje słowa. Myślę, że zasłużyłem na odpoczynek - powiedział po walce. Trzeba pamiętać, że kilka miesięcy temu zmarł ojciec Chabiba, który zarazem był jego trenerem. Nurmagomiedow junior bardzo to przeżył. I choć w sportach walki "kończę karierę" często oznacza "zaraz wracam", to w tym przypadku można sądzić, że to faktycznie koniec pięknej przygody reprezentanta Rosji. Innego zdania jest jednak szef UFC, Dana White.

Zobacz wideo Potencjalni rywale Khalidova. "To się musi wydarzyć. W polskim MMA wszyscy chcą tej walki"

Materla przegrał z SoldiciemMaterla niemiłosiernie pobity! Totalna deklasacja! Sędzia musiał to przerwać

"Chabib wróci"

Warto dodać, że Chabib pochwalił się na Instagramie, że był ostatnio badany na obecność dopingu, a emerytowanych zawodników się przecież nie bada. - Nie wiedziałem, że był testowany. Ale mówiłem wam, że czuję, że on wróci. Myślę, że osiągnie rekord 30-0. Dlaczego mieliby go badać, jeśli nie miałby zamiaru walczyć? - powiedział szef UFC w filmie opublikowanym przez "The Mac Life". I dodał: - Naprawdę go nie popycham do tej decyzji. Rozmawialiśmy o tym. Daję mu trochę czasu, niech spędzi trochę czasu z rodziną, wypocznie na wakacjach. Nie ma pośpiechu.

To oznacza, że Chabib wciąż nie stracił pasa mistrzowskiego, więc styczniowa walka Conora McGregora z Dustinem Poirierem nie będzie miała rangi mistrzowskiej. 

Tomasz NarkunTomasz Narkun nieprzerwanie od pięciu lat mistrzem KSW! Co za cios!

Więcej o: