Brutalna walka podczas gali Genesis i historyczny nokaut! "Jest do tego stworzony" [WIDEO]

Gracjan Szadziński i Jan Siroky dali niesamowity pokaz brutalnej bitki podczas gali Genesis, czyli boksu na gołe pięści. Lepszy okazał się polski zawodnik, który wygrał przez nokaut. "Gracek jest do tego stworzony", "Co to byla za walka" - kibice byli pod wrażeniem.

W piątek w Łodzi zadebiutowała federacja Genesis, czyli nowa zabawka Macieja Kawulskiego, współwłaściciela KSW. W nowej formule zadebiutował Gracjan Szadziński, znany z klatki KSW. Polak poszedł na krwawą wymianę z rywalem i mu się to opłaciło.

Zobacz wideo Kawulski organizuje walki na gołe pięści. "To nie jest sport? Spójrz, ile dopiero kontuzji jest w futbolu amerykańskim"

Jan Siroky był już dwukrotnie liczony w pierwszej rundzie, ale dotrwał do drugiej, gdzie padł po bardzo silnym ciosie na wątrobę. Sędzia doliczył do 10., ale Czech nie był w stanie się podnieść. Szadziński został pierwszym zawodnikiem w historii Genezis, który wygrał pojedynek przed czasem.

Zasady Genesis

Starcia odbywają się w formule trzy rund po trzy minuty. Każdy knockdown wiąże z 10-sekundowym odliczaniem, a zawodnicy walczą w kwadratowej klatce o wymiarach osiem na osiem metrów.

Wyniki gali Genesis 

Wyniki walk:

120 kg: Marcin Różalski vs Josh Barnett - walka wieczoru (start około 23:00)

  • 73 kg: Gracjan Szadziński pokonał Jána Širokiego przez nokaut w drugiej rundzie.
  • 57 kg: Aleksandra Rola pokonała Monikę Porażyńską jednogłośną decyzją sędziów.
  • 120 kg: Rafał Kijańczuk pokonał Marcina Wasilewskiego niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28).
  • 72 kg: Damian Szmigielski pokonał Denisa Makowskiego niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28).
Więcej o: