Jan Błachowicz szykuje się do wielkiej zmiany. "W życiu nie chodzi o wygodę"

Jan Błachowicz będzie walczył w wadze ciężkiej. Polski zawodnik MMA oraz aktualny mistrz świata UFC w wadze półciężkiej przyznał, że w przyszłości bierze pod uwagę przejście do wyższej kategorii wagowej.

Jan Błachowicz pokonał Dominicka Reyesa i zdobył wymarzony pas mistrzowski UFC w wadze półciężkiej. W ostatnich dniach Polak udzielił wielu wywiadów, w których zapowiedział, że nie zamierza stracić tytułu mistrzowskiego. Dziennikarze "Submission Radio" zapytali natomiast o przyszłość i ewentualną zmianę kategorii wagowej. "Cieszyński Książę" wprost odpowiedział na pytanie. 

Zobacz wideo Błachowicz po powrocie do Polski: Nie wiem, czy to się dzieje naprawdę

- W przyszłości na pewno będę walczył w wadze ciężkiej. Ale obecnie skupiam się głównie na kilku walkach, w których bronił pasa - powiedział Jan Błachowicz

Jan Błachowicz przejdzie do wyższej kategorii wagowej? "Obecnie skupiam się na obronie pasa"

Początkowo Jana Błachowicza w walce o pas mistrzowski w wadze półciężkiej zestawiano z Jonem Jonesem, jednak Amerykanin zdecydował się zwakować pas. Swoją decyzję tłumaczy przejściem do wagi ciężkiej w celu poszukiwania nowych wyzwań. Tuż po zakończeniu przez sędziego walki z Dominickiem Reyesem, Polak powiedział do byłego mistrza: "Gdzie jesteś? Czekam na Ciebie".

Jon Jones odpowiedział Janowi Błachowiczowi w mediach społecznościowych, potwierdzając przejście do wyższej kategorii wagowej. "W życiu nie chodzi o wygodę, ale stawianie sobie wyzwań" - napisał 33-letni zawodnik MMA

Obecnie nie wiadomo, kto będzie następnym przeciwnikiem Jana Błachowicza oraz na której gali UFC wystąpi. Pojawiła się natomiast myśl organizacji wydarzenia w Polsce, a głównymi postaciami byliby Joanna Jędrzejczyk oraz Jan Błachowicz. Kilkanaście dni temu Dana White przyznał, że rozważa ten pomysł na 2021 rok.