Zapowiedź gali FEN 30 [WIDEO]

Virgiliu Frasineac (9-1, 7 KO, 1 SUB) będzie rywalem Roberta Bryczka (11-3, 5 KO, 1 SUB) w walce wieczoru gali FEN 30: LOTOS Fight Night WROCŁAW, która odbędzie się 3 października.

Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski FEN w kategorii półśredniej. Zapraszamy na zapowiedź wideo tego pojedynku. Frasineac pochodzi z Mołdawii, ale od blisko dekady mieszka we Włoszech, gdzie trenuje w klubie Cardano Top Team. 25-latek na zawodowstwie zadebiutował w 2015 roku i zanotował premierowe zwycięstwo nokautując w 2. rundzie Fabio Carbone. Ostatnie siedem pojedynków to siedem zwycięstw „Ice Man’a”, który tylko jeden z tych bojów skończył na pełnym dystansie. Siedmiokrotnie rywale nie wytrzymywali naporu ciosów Frasineaca, raz Marco Saccaro w 2017 roku odklepał duszenie zza pleców.

Zobacz wideo Błachowicz po powrocie do Polski: Nie wiem, czy to się dzieje naprawdę

Bryczek to czołowy polski zawodnik w kategorii półśredniej, który przebojem wdarł się do federacji FEN wygrywając przez techniczny nokaut z Jackiem Jędraszczykiem na FEN 29. Fighter z Bielsko-Białej debiutował na zawodowstwie w 2011 roku. Między 2013 a 2019 roku zanotował serię siedmiu kolejnych zwycięstw z rzędu. 30-latek pokonał jednogłośnie na punkty Grzegorza Siwego, Artura Kamińskiego oraz Mate Kertesza. Bryczek w 1. odsłonie znokautował także niepokonanego wcześniej Alexandera Begmana.

 

Karta walk FEN 30:

77,1 kg, MMA: Robert Bryczek vs Virgiliu Frasineac*

77,0 kg, K-1: Wojciech Wierzbicki vs Dominik Zadora*

70,3 kg, MMA: Łukasz Charzewski vs Mansur Abdurzakov

OPEN, MMA: Szymon Bajor vs Tassilo Lahr

56,7 kg, MMA: Anita Bekus vs Izabela Badurek

93,0 kg, MMA: Wojciech Janusz vs Saeed Younsi

+95 kg, K-1: Michał Turyński vs Cyril Cereyon

80,0 kg, MMA: Piotr Poniedziałek vs Oktawian Olejniczak

61,2 kg, MMA: Mariusz Joniak vs Rafał Statkiewicz

52,0 kg, K-1: Barbara Nalepka vs Hanna Gujwan

*walka o pas mistrzowski