Zobacz karty punktowe walki Błachowicz - Reyes. Tak to widzieli sędziowie

Jan Błachowicz w nocy z soboty na niedzielę został pierwszym Polakiem, który zdobył tytuł mistrza UFC. Zobacz, jak sędziowie punktowali walkę polskiego zawodnika z Dominickiem Reyesem.

Jan Błachowicz i Dominick Reyes otrzymali szansę walki o tytuł mistrza UFC w kategorii półciężkiej po tym, gdy Jon Jones zdecydował się przejść do wyższej kategorii wagowej i z tego powodu musiał zrzec się mistrzowskiego pasa. Tym samym przed Polakiem otworzyła się możliwość udziału w jednej z najważniejszych walk w historii polskiego MMA.

Zobacz wideo Szpilka: Powiedziałem Jankowi Błachowiczowi, że na jego walkę ubiorę się w garnitur

Reyes i Błachowicz na początku pierwszej rundy spokojnie starali się badać możliwości rywala. Jako pierwszy trafił Amerykanin, jednak Polak zdołał utrzymać się na nogach. W kolejnych minutach Błachowicz zaczął dochodzić do głosu i pod koniec pierwszego starcia polski zawodnik silnym sierpowym sprawił, że Reyes wpadł w pierwsze w kłopoty.

Sędziowie punktowi mieli podzielone zdanie po pierwszej rundzie. Jeden z nich przyznał zwycięstwo w niej Reyesowi, dwaj pozostali punktowali na korzyść Polaka. Ostatecznie nie miało to żadnego znaczenia - po jednym z piekielnych lewych sierpowych jego rywal padł na deski, a Błachowicz zakończył pojedynek serią ciosów z góry.

Zobacz kartę punktową z walki Błachowicz - Reyes:

Jan Błachowicz jest pierwszym Polakiem, który został mistrzem organizacji UFC. Odkąd znalazł się w niej w 2014 roku, długo nie był w stanie pokazać pełni swoich możliwości. Przełamał się po walce w Ergo Arenie w 2017 roku, gdy pokonał Devina Clarka. Od tamtej pory wygrał aż siedem z ośmiu pojedynków i zasłynął ze spektakularnych nokautów, m.in. z walk z Luke'em Rockholdem czy Coreyem Andersonem.

Przeczytaj także:

Więcej o: