Gala UFC może się odbyć w Polsce! Joanna Jędrzejczyk i Jan Błachowicz mają porwać kibiców

Dana White chce zorganizować galę UFC w Polsce. Prezes amerykańskiej organizacji MMA przyznał, że kibice mogliby zobaczyć w akcji Joannę Jędrzejczyk oraz Jana Błachowicza

Dana White w rozmowie z "Polsatem Sport" przyznał, że chciałby zorganizować galę UFC w naszym kraju. Jej głównym punktem miałyby być walki Joanny Jędrzejczyk oraz Jana Błachowicza. Wydarzenie miałoby się odbyć w 2021 roku.

Zobacz wideo Szpilka: Powiedziałem Jankowi Błachowiczowi, że na jego walkę ubiorę się w garnitur

- Tak, bardzo chciałbym zorganizować te walki w Polsce. Nigdy nie byłem w waszym kraju. Chciałbym zorganizować w Polsce kolejną galę i przyjechać na to wydarzenie - powiedział Dana White - UFC będzie coraz większe i będzie się rozwijać - dodał.  

Joanna Jędrzejczyk i Jan Błachowicz mogą walczyć w Polsce

Dotychczas w Polsce dwukrotnie zorganizowane gale UFC. Pierwsza z nich miała miejsce w 2015 roku w Tauron Arenie Kraków, natomiast drugie wydarzenie odbyło się w 2017 roku w Ergo Arenie zlokalizowanej na pograniczu Gdańska i Sopotu. Jan Błachowicz uczestniczył w obu wydarzeniach. Jego bilans walk w Polsce to jedna przegrana - z Jimim Manuwą (w Krakowie) oraz wygrane starcie z Devinem Clarkiem (w Gdańsku).

Dana White odniósł się także do najbliższej walki Jana Błachowicza z Dominickiem Reyesem. Na gali UFC 253, która odbędzie się 27 września w Abu Zabi, Polak powalczy o pas mistrzowski w wadze półciężkiej. 

- Jan jest bardzo twardym gościem. Ma na koncie 9 wygranych przez poddanie oraz 7 przez nokaut. Wygrał siedem z ostatnich ośmiu pojedynków i jest jednym z najlepszych półciężkich na świecie. 27 września w Abu Zabi, na „Fight Island” dowiemy się, czy jest numerem jeden na ziemi - przyznał promotor sportów walki

Joanna Jędrzejczyk natomiast w ostatniej walce przegrała z Weili Zhang w walce o pas mistrzowski UFC w wadze słomkowej. Według medialnych spekulacji Polka chciałaby rewanżu z Chinką, jednak Dana White przyznał, że ta walka musi poczekać i zostać odłożona na drugi plan.

- Rose będzie na pewno kolejną pretendentką do walki z Weili o pas wagi słomkowej. Ale wiem, że bardzo dużo osób chce zobaczyć ponowną walkę Jędrzejczyk z Zhang. Zawsze będziemy mieć ten potencjalny rewanż z tyłu głowy. Prawdopodobnie Joanna będzie musiała stoczyć jeden pojedynek z inną rywalką, a potem dojdzie do ponownego spotkania z Chinką - powiedział Dana White. 

Więcej o: