Szef UFC ujawnia przyszłość Joanny Jędrzejczyk! Znów może wrócić na szczyt

Szef UFC Dana White skomentował w rozmowie z Polsatem Sport przyszłość Joanny Jędrzejczyk. Ujawnił, że Polka może jeszcze walczyć o pas mistrzowski.

W marcu Joanna Jędrzejczyk była o krok od odzyskania pasa UFC wagi słomkowej. Polka przegrała jednak z Weili Zhang na gali UFC 248. Światowe media były pod wrażeniem walki Jędrzejczyk i określiły ją jednym z najlepszych starć w historii kobiecego MMA. Morderczy pojedynek obie zawodniczki przypłaciły zdrowiem. Do dziś nie wiadomo, co dalej z karierą Jędrzejczyk w UFC. Na ten temat wypowiedział się szef organizacji, Dana White.

Zobacz wideo Jędrzejczyk przegrała po świetnej walce. "Uznajmy ten pojedynek za najlepszy w historii"

Joanna Jędrzejczyk powalczy o pas?

White przyznał, że nie może wykluczyć, iż dojdzie do rewanżowego pojedynku Jędrzejczyk - Zhang. Na ten moment Chinka i Polka mają zmierzyć się z innymi rywalkami. Zhang w najbliższym pojedynku powalczy z pogromczynią Jędrzejczyk, Rose Namajunas. - Rose będzie na pewno kolejną pretendentką do walki z Weili o pas wagi słomkowej, ale wiem, że dużo osób chce ponownie zobaczyć walkę Jędrzejczyk z Zhang. Zawsze będziemy mieć ten potencjalny rewanż z tyłu głowy - powiedział szef UFC w rozmowie z Polsatem Sport.

- Prawdopodobnie Joanna będzie musiała stoczyć jeden pojedynek z inną rywalką, a potem dojdzie do ponownego spotkania z Chinką - dodał White. To oznacza, że Jędrzejczyk wciąż może zawalczyć o pas mistrzowski. Musi jednak pokonać najbliższą przeciwniczkę i uzbroić się w cierpliwość. Wciąż nie wiadomo, z kim Polka zmierzy się w kolejnym pojedynku.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Więcej o: