KSW zapowiedziało wielkie starcie! Walka dwóch legend polskiego sportu

Na trwającym właśnie KSW 54 ogłoszone datę gali z numerem 55, która odbędzie się 10 października. W walce wieczoru Łukasz Jurkowski zmierzy się z Szymonem Kołeckim (8-1).

Do tej walki miało już dojść podczas wspomnianej już gali KSW 54, ale „Juras” z powodu kontuzji musiał się wycofać z tej walki. Szymon Kołecki jest złotym medalistą olimpijskim w podnoszeniu ciężarów. W zawodowym MMA zadebiutował na PLMMA 72, gdzie pokonał Dariusza Kaźmierczuka (1-8). Obecnie jest na fali dwóch wygranych z rzędu. Swój ostatni pojedynek stoczył na gali KSW 52, gdzie przez TKO w drugiej rundzie pokonał Damiana Janikowskiego (4-3).

Zobacz wideo Jan Błachowicz zdradza plan na walkę o pas mistrzowski UFC. „To będzie największy problem”

Jurkowski był pierwszym mistrzem KSW

Łukasz Jurkowski (17-11) jest pierwszym turniejowym mistrzem KSW. Przez lata stoczył wiele wspaniałych pojedynków. W 2011 roku na KSW 15 ogłosił zakończenie sportowej kariery. Po sześciu latach spędzonych na sportowej emeryturze postanowił powrócić do startów. W pierwszym starciu po tej przerwie na KSW 39 pokonał na punkty Rameu Thierry Sokoudjou (19-8).W ostatnim boju na gali KSW 48 pokonał przez techniczny nokaut Stjepana Bekavaca (19-10).

Więcej o MMA przeczytasz na InTheCage.pl

Przeczytaj także: