Agentka Jana Błachowicza o walce z Dominickiem Reyesem. "Budujemy nową historię"

Agentka Jana Błachowicza, Dorota Jurkowska zdradza szczegóły negocjacji walki o pas mistrzowski. Menadżerka opowiedziała o drodze, jaką przeszli zanim otrzymali potwierdzenie starcia z Dominickiem Reyesem od władz UFC.

Jan Błachowicz jest pierwszym Polakiem, który stoczy walkę o pas mistrzowski w wadze półciężkiej UFC. Polak zmierzy się z Dominickiem Reyesem, choć początkowo rywalem 37-latka miał być Jon Jones. Kilka dni temu Amerykanin oficjalnie oświadczył zwakowanie pasa mistrzowskiego. 

- Było ciężko, ale udało się, jest jak jest. Nie jest to Jon Jones, ale prędzej czy później Janek i tak go gdzieś dopadnie. A teraz cieszmy się więc z tego, co mamy. Czy to jest Jon Jones, czy Dominick Reyes - ważne jest, że mamy do wzięcia najważniejszy tytuł na świecie. Budujemy nową historię. To jest coś niesamowitego. Będziemy walczyć dalej - powiedziała w rozmowie z "Polsatem Sport" Dorota Jurkowska, agentka Jana Błachowicza

Zobacz wideo "Błachowicz przeszedł wyboistą drogę. Jego kariera w UFC mogła się skończyć ze dwa razy"

Jan Błachowicz przed walką o pas mistrzowski. Joanna Jędrzejczyk z motywacyjną wypowiedzią

Walka Jana Błachowicza z Dominickiem Reyesem odbędzie się podczas gali UFC 253, którą zaplanowano na 26 września. O starciu 37-letniego Polaka z młodszym o siedem lat przeciwnikiem wypowiedziała się była mistrzyni UFC w wadze słomkowej, Joanna Jędrzejczyk.

- Będzie potworny ból, łzy, krew i zmęczenie, ale ja mówię: "Jano, nie poddawaj się! Idź po to!". Aż mam ciarki, bo już czuję te emocje. "Jano, idź na całość!". To jest walka o być albo nie być. Albo wchodzisz do elity albo zostajesz na dole. Tu trzeba po prostu wejść i zrobić wszystko, żeby ten pas zdobyć - odpowiada na pytania "Polsatu SportJoanna Jędrzejczyk.

Dorota Jurkowska opowiedziała również o negocjacjach, które prowadziła jeszcze w kontekście walki z Jonem Jonesem. Jan Błachowicz wraz z menadżerką po wygranej z Coreyem Andersonem nie ukrywał, że władze UFC obiecały mu walkę o pas mistrzowski, jednak wszystko się przedłużało. Jak zauważa agentka zawodnika MMA, za trudności odpowiadało kilka czynników.

- Zdecydowanie najtrudniejszym elementem w negocjacjach przy tej walce były fochy ze strony Jona Jonesa. Naprawdę, to jest mocno niezrównoważony psychicznie i niestabilny emocjonalnie człowiek. Pandemia też dała nam w kość w tym wszystkim, bo wiadomo, że gale zostały zawieszone. Naprawdę nie wiadomo było, co się wydarzy. To po prostu odwlekło mocno w czasie walkę Janka - dodała Dorota Jurkowska. 

Więcej o: