Oficjalnie: Jan Błachowicz powalczy o regularny pas mistrzowski UFC

Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła, że stawką pojedynku Dominicka Reyesem z Janem Błachowiczem będzie regularny pas mistrzowski kategorii półciężkiej.

Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku dni o planowanym pojedynku Dominicka Reyesa z Janem Błachowiczem, który odbędzie się podczas gali UFC 253. W związku ze zwakowaniem pasa kategorii półciężkiej przez Jona Jonesa, starcie ostatniego pretendenta do tytułu z Polakiem odbędzie się nie o tymczasowy, a o regularny pas mistrzowski kategorii półciężkiej.

Zobacz wideo

Błachowicz zawalczy o pas UFC!

O pojedynku oficjalnie poinformowała organizacja UFC za pośrednictwem Twittera:

W ten oto sposób 26 września Błachowicz zostanie pierwszym męskim reprezentantem Polski, który stanie przed ogromną szansą zdobycia mistrzostwa największej organizacji MMA na świecie!

Błachowicz do walki przystąpi po serii trzech zwycięstw (w tym dwóch przez ciężkie nokauty). Dominick Reyes natomiast ostatni raz widziany w oktagonie był na początku bieżącego roku, kiedy mierzył się o tytuł z Jonem Jonesem i z którym finalnie przegrał po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej. Więcej o sportach walki na InTheCage.pl.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: