Jan Błachowicz może zostać mistrzem UFC! Pas oficjalnie do zgarnięcia

Jan Błachowicz zmierzy się z Dominickiem Reyesem - poinformował dziennikarz ESPN, Brett Okamoto. Do walki ma dojść podczas gali UFC 253, a po decyzji Jona Jonesa, byłego mistrza UFC w wadze półciężkiej, starcie Błachowicza z Reyesem może być walką o pas mistrzowski.
Starcie pomiędzy Dominickiem Reyesem i Janem Błachowiczem jest w planach na 26 września. Walka jest blisko potwierdzenia, ustalana jest jedynie stawka

- czytamy we wpisie dziennikarza ESPN.

Zobacz wideo Krzysztof Jotko: Do walki będę zamknięty w hotelu

Jan Błachowicz w walce o pas mistrzowski? Jon Jones podziękował UFC oraz fanom

Jan Błachowicz w rozmowach z dziennikarzami kilkukrotnie zaznaczał, że w następnej walce zmierzy się z obecnym mistrzem świata UFC w wadze półciężkiej, Jonem Jonesem. We wtorek pojawił się jednak wpis Amerykanina, w którym podziękował fanom i organizacji oraz zwakował pas mistrzowski.

Właśnie odbyłem rozmowę z UFC, dzisiaj potwierdzam swoją decyzję o zwakowaniu pasa mistrzowskiego w wadze półciężkiej. Jest oficjalnie do zgarnięcia. To była niesamowita podróż, dziękuję wszystkim przeciwnikom, UFC i co najważniejsze, wam fanom

- czytamy we wpisie Jona Jonesa.

W związku z decyzją byłego już mistrza, UFC może uznać walkę Dominicka Reyesa z Janem Błachowiczem jako starcie o pas mistrzowski w wadze półciężkiej. Póki co nie wiadomo, czy byłby to pas tymczasowy czy regularny.

Gala UFC 253 została zaplanowana na 26 września w Las Vegas. Organizacja nie podała oficjalnej karty walk, wiadomo natomiast, że dotychczasowym starciem wieczoru jest spotkanie Israela Adesanyi z Paulo Costą o pas wagi średniej.

Więcej o: