Marcin Najman wyjaśnił skandaliczną awanturę z Don Kasjo przed FAME MMA

- Ja nie chciałem awantury, ja chciałem krótki test, dziesięć sekund. Po tym czasie zszedłbym z niego. Chciałem tylko pokazać, że w MMA nie umie nic. Miałbym go w tym czasie w jakiejś pozycji parterowej. Nie miałby ze mną szans w MMA - tak Marcin Najman tłumaczy sprzeczkę z Don Kasjo podczas konferencji prasowej FAME MMA.

Marcin Najman nie zrobił kariery w boksie, ani w MMA, więc szuka szczęścia na galach FAME MMA, gdzie głównie walczą celebryci, youtuberzy, raperzy i influencerzy. Na najbliżej gali (5 września) rywalem Najmana został Dariusz "Lew" Kaźmierczuk. To nazwisko przeciętnemu kibicowi sportów walki może mówić niewiele, ale stoczył on w klatce 10 walk. Jego rekord to dwa zwycięstwa i osiem porażek. Najsłynniejszą walką była ta Szymonem Kołeckim - w marcu 2017 roku na gali PLMMA 72, gdzie Kaźmierczuk wytrzymał w klatce z Kołeckim 33 sekundy. - Dlaczego zdecydowałem się na takiego przeciwnika? Jako jedyny z tych, którzy chcieli się ze mną konfrontować, robił to na wielkim poziomie. Wyzywał mnie do walki kilkukrotnie, ale zawsze prywatnie, bez obrażania, nie szukając fejmu. Spodobało mi się to. Dam mu szansę na zyskanie wielkiej rozpoznawalności - powiedział Najman.

Zobacz wideo Odklepana kariera Najmana w MMA. "Zawsze będzie chłopcem do bicia"

Marcin Najman: Chciałem pokazać, że Don Kasjo w MMA nie umie nic

Na konferencji przed piątą edycją gali Fame MMA, Don Kasjo, w wulgarny sposób zwrócił się do Najmana. - Ty też widziałeś wygraną Polaka debi** je****? Jak Najman widział wygraną Polaka, to jesteś petem do szcz***a - powiedział Don Kasjo. Punktem zapalnym awantury była wypowiedź "El Testosterona", który stwierdził wcześniej, że Kasjusz Życiński przegrał walkę z Adrianem Polakiem na gali Fame MMA 3. Chwilę po konferencji Najmana i Don Kasjo musiała oddzielić ochrona.

 

- Ja nie chciałem awantury, ja chciałem krótki test, dziesięć sekund. Po tym czasie zszedłbym z niego. Chciałem tylko pokazać, że w MMA nie umie nic. Miałbym go w tym czasie w jakiejś pozycji parterowej. Nie miałby ze mną szans w MMA - tłumaczył Najman, który w przyszłości zapewne zmierzy się z Don Kasjo, choć wcześniej deklarował, że wrześniowa gala będzie jego ostatnią. Jednak Najman bardzo często kończył już przygodę ze sportami walki, ale nigdy jeszcze słowa nie dotrzymał.

 

Aktualna karta walk Fame MMA 7

  • Paweł "Popek" Mikołajuw - Damian "Stifler" Zduńczyk
  • Adrian "Polak" Polański - Amadeusz "Ferrari" Roślik
  • Marcin Najman - Dariusz "Lew" Kaźmierczuk
  • Kamil "Hassi" Hassan - Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka
  • Kasjusz "Don Kasjo" Życiński - Łukasz Lupa
  • Arkadiusz "Aroy" Tańcula - Piotr "Tybori" Tyburski
  • Krystian "Krycha" Wilczak - Maciej "Szewcu" Szewczyk
Więcej o: