Whittaker wrócił po ciężkim nokaucie i stracie pasa. Till pokonany

Po ciężkim nokaucie i stracie pasa, Robert Whittaker powrócił i jednogłośnie wypunktował Darrena Tilla.

Runda 1:

Mocno rozpoczął Darren Till, jednak Robert Whittaker potraktował go mocnym prawym ciosem. Anglik próbował wywierać presję, choć szybki były mistrz kategorii średniej dobrze orbitował. Niskie kopnięcie Roba. Próba kopnięcia na kolano po stronie „Żniwiarza”, choć przechwycone przez zawodnika z Liverpoolu. Mocny prawy Tilla powalił Whittakera! Ten jednak szybko się pozbierał i wstał. Próba zamknięcia Roba na siatce przez Tilla. Wysokie kopnięcie Anglika. Coraz więcej ciosów lądowało na głowie byłego mistrza. Klincz zainicjowany przez Darrena. Chęć odwrócenia pozycji przez Roba, jednak nieudana. Kombinacja bokserska zakończona wysokim kopnięciem w wykonaniu Tilla, bliźniacza akcja po stronie Whittakera. Zwarcie, prawy cep Roba. Mocna szarża w wykonaniu Australijczyka. Niskie kopnięcie Roba na zakończenie pierwszego starcia. 

Zobacz wideo Podbeskidzie szuka poważnych wzmocnień. "Chcemy piłkarza jak Matsui" [SEKCJA PIŁKARSKA #56]

Runda 2:

Próba prawego krzyżowego po stronie Whittakera, wysokie kopnięcie Tilla. Mocny prawy sierp doszedł do głowy Anglika. Coraz bardziej otwarty Whittaker. Mocny cios byłego mistrza doszedł do głowy Darrena! Anglik padł na deski, Rob rzucił się za nim w celu dobicia, jednak Till próbował robić pasywność. Były mistrz próbował przejść pozycję. Darren próbował dojść do ogrodzenia. Till oddał plecy, chcąc wstać, czego nie wykorzystał były mistrz kategorii średniej organizacji UFC, pozwalając rywalowi na powrót do stójki. Niskie kopnięcia w wykonaniu Roberta. Prawy Tilla. Szarża zawodnika z Australii. Wysokie kopnięcie Anglika. Odpowiedź tym samym po stronie Australijczyka.

Runda 3:

Niskie kopnięcie zawodnika z Australii na rozpoczęcie rundy. Szarża byłego mistrza, ponowne niskie kopnięcie. Lewy i prawy Tilla, po chwili wysokie kopnięcie, które jednak doszło do gardy rywala. Próba wywierania presji przez Anglika. Dwa cepy Roba, niskie kopnięcie. Wysokie kopnięcie Tilla, unik! Identyczna akcja z drugiej strony – kopnięcie Roba i unik Tilla w postaci odchylenia. Mocne sierpy Whittakera dochodziły do głowy Tilla, który pajacował podnosząc ręce, prowokując przeciwnika. Próba sprowadzenia w wykonaniu Roba, sierp na rozerwanie akcji zapaśniczej w jego wykonaniu. Kolejny lowkick byłego mistrza, cepy. Wysokie kopnięcie Tilla w odpowiedzi. Kolejna próba obalenia „Żniwiarza”, dobra obrona „Goryla”. Próba lewego Roba, dobry unik w postaci schylenia się po stronie Darrena.

Runda 4:

Od początku czwartej rundy, obaj zawodnicy mocno ruszyli na siebie z ciosami. Niskie kopnięcia i pojedyncze ciosy sierpowe po stronie Australijczyka. Niewiele ciosów. Ponowny lowkick po stronie Roba. Odpowiedź bliźniaczą akcją w wykonaniu Darrena. Wysokie kopnięcie Whittakera, unik Tilla. Trzy mocne celne ciosy doszły do głowy byłego mistrza! Dwa proste Roba. Zamachowe cepy Australijczyka, jednak nieskuteczne. Robert zaczął grać w grę rywala. Podbródkowy na rozerwanie klinczu po stronie „Żniwiarza”. Zejście pod ciosem po sprowadzenie w wykonaniu Whittakera, jednak nieudane. 

Runda 5:

Mocny lewy Tilla w kontrze na cepy Australijczyka. Zamarkowanie zejścia do jednej nogi w wykonaniu Whittakera, wykorzystane do zadania mocnego sierpowego. Wysokie kopnięcie po stronie Tilla, przestrzelone. Niskie kopnięcie Roba, ponowiona akcja na tułów. Zetknięcie się kopnięciami. Próba obalenia Whittakera wykorzystana do zadania ciosu na rozerwanie chwytu. Dwa lewe ciosy Tilla. Presja i mocne ciosy po stronie Darrena. Robert Whittaker konsekwentnie okopywał wykroczną nogę przeciwnika. Ponownie akcja z markowaniem obalenia, w celu zadania ciosu sierpowego w wykonaniu Australijczyka. Prawy i łokieć Tilla mocno rozciął przeciwnika. Udane sprowadzenie Roberta, jednak Darren szybko i sprawnie wstał, po chwili ponowienie akcji. Liverpoolczyk bardzo szbko powracał do stójki. Obfite krwawienie zza ucha Roba. 

Sędziowie jednogłośnie wskazali Roberta Whittakera jako zwycięzcę pojedynku, punktując 3x 48-47. Więcej o sportach walki przeczytasz na InTheCage.pl

Więcej o: