Zawodnik MMA pokazał swoje oko po niedozwolonym ciosie. Koszmar

Koszmarna kontuzja Bostona Salmona po niedozwolonym kopnięciu w twarz kolanem wykonanym przez Shawna Westa. W wyniku obrażeń zawodnik MMA mógł stracić wzrok, wygrał natomiast walkę przez dyskwalifikację.
Zobacz wideo Podbeskidzie szuka poważnych wzmocnień. "Chcemy piłkarza jak Matsui" [SEKCJA PIŁKARSKA #56]

Wspomniany cios kolanem w twarz swojego przeciwnika sprawił, że w społeczności MMA wzrosła dyskusja wyprowadzania takich uderzeń w kierunku rywala, który stracił kontrolę. Shawn West zakończył w ten sposób walkę z Bostonem Salmonem podczas gali LFA 84, która miała miejsce 11 lipca. W walce Boston Salmon doznał złamania kości oczodołu i kości policzkowej, stąd obawy o utratę wzroku. 

Zawodnik MMA opublikował zdjęcie z obrażeniami. Koszmarna kontuzja oka

Po pierwsze, chciałbym podziękować wszystkim, którzy poświęcili czas, aby skontaktować się ze mną i moimi bliskimi w sprawie mojego zdrowia. Chciałbym, żebyście wiedzieli, że wszystko u mnie dobrze. Muszę się skupić na swoim zdrowiu i potrzebuję teraz czasu aby powrócić do pełni sił. Wielu z was było przerażonych i zaniepokojonych, tak jak ja. Zapewniam, że nic mi nie jest i wyjdę z tego. Uśmiechajcie się, bądźcie szczęśliwi i powiedzcie tym, na którym wam zależy, że ich kochacie. Wysyłam pozytywne wibracje wszystkim, którzy wspierają mnie w tej podróży

- czytamy we wpisie opublikowanym pod zdjęciem z obrażeniami Bostona Salmona. 

 

Nie wiadomo jak długi będzie powrót do pełni zdrowia Hawajczyka oraz kiedy i czy wróci do sportów walki. Obecnie czas rehabilitacji jest dla niego kluczową sprawą. Według informacji "MMA Junkie" menadżer zawodnika, Brian Butler zgłosił się do komisji nadzorującej o zwiększenie konsekwencji w przypadku popełniania tego rodzaju fauli.