"Masakra" wraca do KSW! Weteran światowych ringów i klatek

Jak poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych menadżer Artur Ostaszewski, weteran MMA - Michał Kita (19-11-1, 11 KO, 5 Sub) ponownie zasili szeregi KSW!

Michał Kita to prawdziwy weteran światowych ringów i klatek. 40-latek toczył boje między innymi w Anglii, Szkocji, Holandii, Finlandii, Rosji, USA oraz we Włoszech i Czechach. „Masakra” ma na koncie występy dla takich światowych organizacji jak M-1 Global czy Bellator MMA. Kita jest również doskonale znany kibicom KSW.

Zobacz wideo "Włoskie media raz kogoś kochają, raz nienawidzą". Z czego wynika problem Ferrari?

Michał Kita wraca do KSW

Zabrzanin po raz pierwszy wszedł do klatki europejskiego lidera sceny MMA na gali KSW 33 w listopadzie 2015 roku i od razu stanął naprzeciwko Karola Bedorfa w starciu mistrzowskim. Po udanej pierwszej rundzie w drugiej odsłonie szczecinianin znokautował Kitę wysokim kopnięciem. W kolejnym boju lider MMAsakra Gym już w pierwszej rundzie poddał gilotyną niezwykle niebezpiecznego Michała Włodarka. 40-latek pojawił się także na dziejowej gali KSW 39: Colosseum, gdzie miał zmierzyć się ponownie z Bedorfem, jednak w miejsce byłego mistrza wskoczył Michał Andryszak. Poznaniak zaskoczył „Masakrę” i poddał go na początku starcia. Ostatnio Kita walczył dla polskich organizacji Babilon MMA i FEN, gdzie pokonał legendę chorwackiej sceny MMA, Igora Pokrajaca oraz Artura Głuchowskiego.

Data i miejsce kolejnego starcia Kity zostanie podana niebawem. Więcej o sportach walki przeczytasz na InTheCage.pl