Trener, który wykorzystywał seksualnie zawodników skazany! Jest wyrok sądu

We wtorek w Częstochowie Sąd Rejonowy skazał 49-letniego trenera kickboxingu na sześć lat więzienia za wykorzystanie seksualne swoich zawodników - poinformował portal sport.interia.pl

Przeprowadzone śledztwo wykazało, że mężczyzna w latach 2013-19 wykorzystał seksualnie siedmiu chłopców, którzy mieli wówczas ponad 15 lat. O całej sprawie doniósł portal sport.interia.pl.

Zobacz wideo Kowalkiewicz: Walki bez publiczności będą wyglądały jak sparingi

Zapadł wyrok ws. trenera kickboxingu

Trener kickboxingu był nie tylko uczestnikiem aktów seksualnych, ale również wszystko dokumentował. Posiadał mnóstwo zdjęć i materiałów pornograficznych z udziałem nieletnich. Cała sprawa ujrzała światło dzienne, po tym jak rodzice dwójki pokrzywdzonych chłopców zdecydowali się zawiadomić policję.

Sąd Rejonowy w Częstochowie orzekł, że 49-letni trener nie będzie mógł wykonywać dalej swojego zawodu i na 10 lat odebrano mu prawo do opieki nad dziećmi. Ponadto przez 10 lat nie może w żaden sposób próbować nawiązać kontakt ze swoimi ofiarami i zbliżać się do nich na odległość mniejszą niż 50 metrów. Oprócz tego oprawca seksualny musi zapłacić 20 tys. zł w związku z kosztami postępowania.

Trener kickboxingu został osadzony w areszcie w listopadzie 2019 roku. Jego odsiadka zostanie wydłużona przez sąd. Wyrok nie jest prawomocny.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.