Nie żyje Abdulmanap Nurmagomedov. Środowisko UFC wspiera Khabiba. "Odszedł z sercem pełnym dumy"

W piątek świat sportów walki doznał dotkliwej straty. Zmarł Abdulmanap Nurmagomedov, ojciec aktualnego mistrza UFC w wadze lekkiej Khabiba Nurmagomedova (28-0). Środowisko UFC wspiera Khabiba.

Na Twitterze Justin Gaethje (22-2) oddał szacunek zmarłemu oraz dodał otuchy Khabibowi w tym trudnym dla niego czasie. Panowie prawdopodobnie zmierzą się ze sobą na jednej z wrześniowych gal UFC. - Jest to bardzo przygnębiające usłyszeć taką wiadomość o legendzie Abdulmanapie Nurmagomedovie. Khabib, jest mi bardzo przykro. Twój tata odszedł z sercem pełnym dumy wiedząc, że będziesz wspierał jego dziedzictwo - napisał.

Abdulmanap Nurmagomedov miał 57 lat. Był on również trenerem swojego syna oraz postacią niezwykle uwielbianą w świecie sportów walki. Pełnił on istotną rolę w życiu Khabiba, oraz miał bardzo duży wpływ na jego karierę.

Zobacz wideo Kulisy walki Mateusza Masternaka. "Zawsze go proszę, by walczył w miarę bezpiecznie"

Justin Gaethje należy do najbardziej widowiskowych zawodników walczących w UFC. W swojej bogatej karierze stoczył wiele świetnych i emocjonujących pojedynków. Zdecydowaną większość swoich wygranych walk wygrywał przed czasem, co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów. W ostatnim boju po fenomenalnej batalii pokonał przez TKO Tonny’ego Fergusona (25-4).

Khabib Nurmagomedov swój tytuł mistrzowski zdobył na UFC 229, gdzie wypunktował Ala Iaquintę (14-6-1). Obecnie jest on zawodnikiem niepokonanym. W poprzednim boju na UFC 242 poddał w 3 rundzie Dustina Poiriera (26-6).

Więcej o sportach walki przeczytasz na inthecage.pl.

Przeczytaj także:

Więcej o: