Abdulmanap Nurmagomiedow nie żyje! Tragiczne informacje dla świata UFC

Smutne wieści z Rosji. Zmarł Abdulmanap Nurmagomiedow, ojciec i trener Chabiba, mistrza wagi lekkiej UFC.

Abdulmanap Nurmagomiedow miał 57 lat. Zmarł w wyniku powikłań po przebytym zakażeniu koronawirusem. Od kilku tygodni przebywał w szpitalu w Moskwie, a do świata przenikały sprzeczne informacje na temat stanu jego zdrowia. Podobno wybudzał się ze śpiączki na krótkie momenty, cały czas znajdował się pod specjalistyczną opieką.

W kwietniu senior Nurmagomiedow trafił do lokalnego szpitala nieopodal swego domu, z objawami zapalenia płuc. Odmówił wówczas lekarzom, którzy chcieli przetestować go na obecność COVID-19. Krótko po tym, gdy jego stan się pogorszył, został przetransportowany helikopterem do Moskwy, gdzie tuż po zdiagnozowaniu w jego organizmie obecności koronawirusa, ojciec Chabiba przeszedł poważny zawał serca. Bardzo szybko poddano go operacji wszczepienia bajpasów. W kolejnych tygodniach dwukrotnie wprowadzano go również w farmakologiczną śpiączkę.

W ostatnich dniach docierały do nas wieści, że jego stan jest „poważny, ale stabilny”. Niestety, jak dowiadujemy się z rosyjskich mediów sportowych, Abdulmanap Nurmagomiedow zmarł.

Utrata ojca i trenera w jednej osobie to ogromny cios dla mistrza UFC, Khabiba Nurmagomedova. Abdulmanap towarzyszył mu na wszystkich etapach sportowego rozwoju i stał się niewątpliwie autorem sukcesu swego syna. W rozmowach z mediami "Orzeł" wielokrotnie podkreślał, jak ważna rolę pełni w jego życiu ojciec i jak ogromny wpływ ma na jego decyzje związane z karierą.

W Rosji Abdulmanap - podobnie jak jego syn oraz kilku innych prowadzonych przez niego zawodników – był otoczony ogromnym uwielbieniem fanów. Wszędzie, gdzie pojawiał się ten starszy skromny człowiek, był witany przez tłumy ludzi, chcących zrobić sobie z nim zdjęcie lub zdobyć autograf.

Więcej o MMA przeczytasz na portalu InTheCage.pl

Więcej o: