Michał Materla poznał nowego rywala! Pierwsza taka walka od 13 lat

Już 20 czerwca odbędzie się gala federacji European Fight Masters, gdzie w walce wieczoru Michał Materla (27-7) zmierzy się z bardzo przeciętnym zawodnikiem z Austrii Wilhelmem Ottem (16-17). Zawodnik ze Szczecina zawalczy dla innej organizacji niż KSW pierwszy raz od 13 lat.

Michał Materla powróci do klatki po kilkumiesięcznej przerwie. Rywalem Polaka będzie Willi Ott –mistrz największej austriackiej federacji MMA. - Niektórzy mówią, że już nie wrócę, że jestem za stary, za wolny, zbyt mocno poobijany, twierdzą, że przyjąłem zbyt dużo ciosów. Sugerują żebym skończył ze sportem zawodowym i przeszedł na sportową emeryturę. Powiem Wam tylko tyle: nie powiedziałem ostatniego słowa i jeszcze was zaskoczę. Wiele w życiu przeszedłem i nie z takich sytuacji wychodziłem. Żeby się rozwijać, istotne jest jest żeby z każdej porażki wyciągać wnioski. Pamiętajcie, może mi zabraknąć techniki, kondycji, ale nigdy mi nie zabraknie charakteru. Wracam! - deklaruje Materla.

Zobacz wideo STUDIO SPORT.PL. Za co kochamy MMA?

Na gali wystąpi aż 18 zawodników z Polski i zagranicy. Oprócz walki wieczoru odbędzie się najbardziej sportowy freak fight pomiędzy dwoma znanymi sportowcami Jackiem Wiśniewskim i Marcinem Buksińskim . Jacek to były  piłkarz Górnika Zabrze i Cracovii Kraków. Jego syn obecnie gra w I zespole Górnika Zabrze. Znany z bezpośrednich i kontrowersyjnych wypowiedzi. Swój debiut w MMA zaliczył na KSW kilka lat temu. Maciej Buksiński  to były zawodnik amerykańskiego futbolu (Seahawks Gdynia), dwukrotny mistrz Polski. Złoty medalista biały pasów BJJ w Abu Dhabi.

Zawody podczas Gali EFM 3 poprowadzi najlepszy polski sędzia ringowy MMA – Łukasz Bossacki (UFC, Bellator, KSW, M-1), a anonserem będzie Krzysztof Skrzypek.

Walki na, które warto zwrócić uwagę

Emocjonująco zapowiada się walka co- event Mateusz Piskorz vs Marcel Grabiński. Mateusz to jeden z najlepszych polskich zawodników w swojej kategorii wagowej. Na co dzień jest partnerem treningowych Conora McGregora w Irlandii. Zawodnik, który walczył w Bellatorze.  Z kolei Marcel jest mistrzem największej  niemieckiej federacji MMA. Jeden z najlepszych zawodników w swojej klasie wagowej. Były zawodnik UFC. Syn polskich emigrantów, który po śmierci swojego ojca został wychowany przez swojego trenera Nordin Asrih i przeszedł na islam. 

Warto zwrócić uwagę także na walkę Maciej Różański vs Will Fleury., który jest najlepszym irlandzkim zawodnikiem kat. Średniej. Zawodnik który walczył w Bellatorze. Maciej to z kolei bardzo utalentowany zawodnik kat.84 kg. Kilkakrotny mistrz Polski w BJJ. Ścisła czołówka europejska.

Pozytywnie zaskoczyć może zestawienie Michał Domin vs Nikolay Grozdev. Nikolay to jeden z najlepszych i najbardziej utalentowanych  zawodników w wadze 66 kg w Bułgarii i Irlandii. Na co dzień jest partnerem treningowych Conora McGregor. Michał Domin z klubu Oktagon Team Żory jako perspektywiczny i młody zawodnik na pewno będzie miał olbrzymią motywację , aby pokonać bardziej doświadczonego zawodnika.  

Ciekawym zestawieniem jest także walka  Wojciecha Janusza –  zawodnika dającego bardzo krwawe walki. Zawodnik  Kat.93 kg. Partner treningowy Michała Materli i Tomasza Narkuna, natomiast Piotr Kalenik często prowadzi zażarte walki w oktagonie, więc zapowiada się niezła bitka.

Fightcard gali EFM

  • 84 kg: Michal Materla vs. Wilhelm Ott – walka o pas
  • 77 kg: Mateusz Piskorz vs. Marcel Grabiński – walka o pas
  • 93 kg: Maciej Różański vs. Will Fleury – walka o pas
  • 66 kg: Michał Domin vs Nikolay Grozdev – walka o pas
  • 108 kg: (CW) Jacek Wiśniewski vs. Maciej Buksiński
  • 98 kg: (CW) Wojciech Janusz vs. Piotr Kalenik

Więcej o MMA przeczytasz na portalu InTheCage.pl

Więcej o: