Kontrowersyjna wypowiedź szefa UFC o protestach w USA. Powiedział, jak je stłumić

Dana White, szef UFC, powiedział w podcaście "Steve-O's Wild Ride!", że wie jak stłumić protesty w USA. Zasugerował wysłanie zawodników na ulice, aby "uporali się z tym g***em".

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty po śmierci George'a Floyda w ubiegłym miesiącu. Derek Chauvin, policjant, który klęczał na szyi czarnoskórego mężczyzny przez blisko dziewięć minut, został oskarżony o morderstwo, a Donald Trump próbuje opanować sytuację.

Zobacz wideo "Już nie muszą bić się na ulicach. Mogą robić to legalnie na Gromdzie"

Dana White, który jest sojusznikiem prezydenta USA, przyznał, że wie jak stłumić protesty. - Myślę, że może powinienem wysłać zawodników UFC na ulice. Niech uporają się z tym g***em - powiedział szef UFC w podaście "Steve-O's Wild Ride!". White powiedział także, że nigdy nie powie nic złego na temat Donalda Trumpa.

W ostatnich dniach media donoszą, że Jon Jones, ikona UFC, była widziana podczas konfrontacji z protestującymi, gdy zabrał puszki z farbą w sprayu grupie nastolatków, będących w pobliżu jego domu w Albuquerque. Jones wyraził swój gniew w mediach społecznościowych. - Dlaczego, do cholery, jesteście punkami niszczącymi nasze miasto?! Jako młodzi czarni mężczyźni uwierzcie mi, że też jestem wściekły - napisał zawodnik UFC.

Przeczytaj także: