Kolega Artura Szpilki wygrywa pierwszą galę Gromdy. "Pokazał chuligański charakter"

Krystian "Tyson" Kuźma został zwycięzcą Gromdy, a więc pierwszego w Polsce turnieju bokserskiego na gołe pięści. - Pokazał typowy chuligański charakter - powiedział po jego wygranej Artur Szpilka, który był gościem w studiu i który na co dzień koleguje się z Kuźmą.

- Dajcie mi rywala, a znajdę na niego sposób - to motto Krystiana "Tysona" Kuźmy, który efektownie nokautował rywali na pierwszej gali Gromdy. I dotarł aż do finału, gdzie spotkał się z Michałem "Kickboxerem" Bławdziewiczem. Kuźma od początku wywierał na nim presję, ale w pierwszej rundzie nie znalazł na niego sposobu. I tracił energię, a Bławdziewicz panował nad emocjami i w drugiej rundzie sam trafił Kuźmę, rozcinając mu lewy łuk brwiowy - polała się krew. Zresztą nie po raz pierwszy tego wieczoru.

Kiedy wydawało się, że Bławdziewicz ma kontrolę nad tym pojedynkiem, zakrwawiony Kuźma w trzeciej rundzie wyprowadził jeden cios, po którym Bławdziewicz padł na deski. I choć wstał, sędzia ringowy widział, że jest zamroczony i zakończył finałowy pojedynek. Dzięki zwycięstwu z Bławdziewiczem Kuźma za kilka tygodni stanie przed szansą walki o sto tysięcy złotych. Bo to dopiero początek Gromdy. Organizatorzy planują już kolejną galę, a po niej następną, która wyłoni najlepszego zawodnika.

Zobacz wideo "To przykre, że Tyson po 50-tce musi jeszcze boksować"

Czym jest Gromda?

Zero walki w parterze, jedynie gołe pięści. A wszystko na niewielkim ringu, blisko o połowę mniejszym od tego bokserskiego, bo tylko 4x4 metry. I ostatnia, piąta runda bez limitu czasowego. Oraz ośmiu śmiałków (nie licząc walk pokazowych), którzy wybrani zostali z blisko 300 chętnych: Tyson, Lodówa, Kickboxer, Brodacz, Vasyl, Ruski, Bizer i Capo. Jednym słowem: Gromda. A więc pierwszy w Polsce turniej bokserski na gołe pięści zorganizowany przez Mateusza Borka i Mariusza Grabowskiego.

Pary ćwierćfinałowe na pierwszej gali Gromdy

  • A: Wasyl "Vasyl" Hałycz (84,5 kg) vs Paweł "Bizer" Dziuba (118,5 kg) - wygrał Hałycz przez KO, runda 1
  • B: Michał "Kickboxer" Bławdziewicz (120 kg) vs Konrad "Ruski" Podemniak (101 kg) - wygrał Bławdziewicz przez KO, runda 2
  • C: Piotr "Capo" Półchłopek (104 kg) vs Krystian "Tyson" Kuźma (104,1 kg) - wygrał Kuźma przez KO, runda 1
  • D: Łukasz "Brodacz" Załuska (100 kg) vs Norbert "Lodówa" Rozenbajgier (110 kg) - wygrał Załuska, przez TKO, runda 4

Pary półfinałowe na pierwszej gali Gromdy

  • Michał "Kickboxer" Bławdziewicz - Wasyl "Vasyl" Hałycz - wygrał Bławdziewicz przez TKO, runda 1
  • Krystian "Tyson" Kuźma vs Łukasz "Brodacz" Załuska - wygrał Kuźma przez KO, runda 1

Finałowa walka na pierwszej gali Gromdy

  • Krystian "Tyson" Kuźma - Michała "Kickboxer" Bławdziewicz - wygrał Kuźma przez TKO, runda 3

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: