Joanna Jędrzejczyk o brutalnej walce z Zhan. "Wyglądałam jak zombie"

Joanna Jędrzejczyk opowiedziała, jak przeszła okres regeneracyjny po walce z Zhang Weili podczas UFC 248. - Przypominałam zombie - przyznaje Polka.

Walka Joanny Jędrzejczyk z Zhang Weili odbyła się na początku marca. Starcie obu zawodniczek MMA nazwane zostało najlepszą walką w historii kobiecych sportów walki. Polka poważnie ucierpiała w pojedynku, co można było zauważyć na zdjęciach ze szpitala. W rozmowie z "BBC" opowiedziała, jak wyglądały pierwsze dni po gali UFC 248.

- Przypominałam zombie. Pewnego dnia opublikuję zdjęcia tego, jak wyglądałam. To było zabawne. Niektórzy nie mogli mnie poznać - powiedziała Joanna Jędrzejczyk.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia z Karoliną Kowalkiewicz. "Lekarz powinien był przerwać walkę"

Joanna Jędrzejczyk z przymusową przerwą spowodowaną problemami zdrowotnymi

Walka Joanny Jędrzejczyk z Chinką była tak brutalna, że Komisja Sportowa Stanu Nevada objęła obie zawodniczki zawieszeniem medycznym do maja br. - Wiedziałam, że wydobrzeję. Bardziej byłam zła na siebie, ponieważ chciałam spędzić kilka miłych dni w Vegas z przyjaciółmi i rodziną. Ale to jest cena, jaką płacimy. Robię to od 17 lat i znam tę grę - przyznała. 

Polka opowiedziała także o swoich planach na przyszłość. Chciałaby dokończyć studia, otworzyć kawiarnię, rozpoczęła także lekcję języka hiszpańskiego i gry na pianinie. W wywiadzie 32-latka poruszyła również temat utworzenia rodziny.

- Jestem sportowcem, ale też kobietą i chcę wyglądać jak jedna z nich. Ten sport może zmienić twoje ciało i twoje postrzeganie, a dla kobiet to wielka sprawa. Cieszę się, że UFC dobrze się o nas troszczy, ponieważ w przyszłości chcę być mamą i bizneswoman - dodała Joanna Jędrzejczyk.

Zawodniczka MMA spędza czas w rodzinnym Olsztynie. Na Instagramie Joanny Jędrzejczyk regularnie pojawiają się zdjęcia, na których widać, jak spędzała czas po gali w Las Vegas oraz jej powrót do formy. 

 
Więcej o: