Andrzej Gołota wskazał swojego rywala! "Mogę walczyć nawet jutro"

Andrzej Gołota w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że jest zainteresowany stoczeniem walki bokserskiej z Mikiem Tysonem. - Mogę walczyć od razu, nawet jutro, bez ćwiczeń. [...] Forma jest! - powiedział były polski pięściarz.

Andrzej Gołota w 2000 roku stoczył pojedynek z "Żelaznym Mikiem". Wówczas walka zakończyła się skandalem, po tym jak Polak zdecydował się nie kontynuować starcia po drugiej rundzie. Ostatecznie Gołota poddał walkę. 

Zobacz wideo Mike Tyson znowu zachwycił! Bogowie wojny rozpalili jego ego

Tyson szuka rywala do walki

W ostatnich tygodniach Mike Tyson zapowiedział, że wraca na ring. To będą maksymalnie czterorundowe walki charytatywne. Chcę pomóc bezdomnym. Także takim skurczybykom jak ja, uzależnionym od narkotyków - stwierdził Amerykanin w rozmowie z raperem T.I. na Instagramie. Oficjalnie jeszcze nie wiadomo, kto będzie rywalem Amerykanina. Mówiło się, że może być nim jego wielki rywal z przeszłości, Evander Holyfield, ale okazało się, że to zwykle dziennikarskie plotki.

- Będziecie zszokowani, gdy ogłosimy bokserów, z którymi negocjujemy. Nie uwierzycie w te nazwiska. Naprawdę wielu gości chce walczyć. W przyszłym tygodniu kontrakt powinien być gotowy i to ogłosimy - zdradził Tyson w rozmowie z Lil Waynem w audycji radiowej Young Money.

Zaskakująca propozycja dla "Żelaznego Mike'a". Andrzej Gołota: Mogę walczyć nawet jutro

Tymczasem pojawił się kolejny były pięściarz, który ma ochotę zmierzyć się z Tysonem na ringu. Andrzej Gołota na łamach "Przeglądu Sportowego" powiedział, że jest zainteresowany pojedynkiem z legendą boksu. - Z Tysonem mogę walczyć od razu, nawet jutro, bez ćwiczeń. Wprawdzie nadal mamy pozamykane sale treningowe i nie mam gdzie zrobić siłki, ale codziennie po dwie godziny spaceruję z moimi pieskami i mam kondycję. Jem tylko warzywka i mięso, więc trzymam wagę. Teraz ważę jakieś 107–108 kg. Forma jest! - stwierdził Gołota.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: