Tak wygląda starcie MMA 272 kg z 77 kg. Niesamowite zakończenie [WIDEO]

To była jedna z najdziwniejszych walk w historii MMA. W 1998 roku w Japonii zawodnik sumo Emmanuel Yarbrough zmierzył się z zawodnikiem MMA Daiju Takase. Problem w tym, że obu zawodników dzieliło ponad 190 kilogramów.

Walka odbyła się w ramach gali Pride 3. Emmanuel Yarbrough ważył 272 kilogramy, za to jego rywal Daiju Takase zaledwie 77 kg, a więc różnica między nimi wynosiła aż 195 kg. Wydawałoby się, że faworyt tej walki może być tylko jeden...

Zobacz wideo "Nigdy po walkach nie ukrywałam twarzy i nie wstydziłam się siniaków"

Takase przez większość pojedynku uciekał przed swoim rywalem i został ostrzeżony za unikanie walki. W drugiej rundzie został sprowadzony do parteru, ale zdołał wyślizgnąć się z objęć Yarbrougha i po kilku ciosach na głowę jego rywal ostatecznie się poddał. 

 

Takase potem walczył w wielu organizacjach, w tym UFC. Zakończył karierę w 2015 roku, zwyciężając 12 starć, przegrywając 15 i remisując dwa. Za to Yarbrough trzykrotnie wystąpił w galach MMA, w tym na UFC 3. Zmarł w grudniu 2015 roku w wieku 51 lat po ataku serca - w tym czasie miał ważyć ponad 300 kilogramów.