Wielki sukces Jana Błachowicza! Kapitalna wiadomość dla Polaka z UFC

Jan Błachowicz awansował do najlepszej trójki zawodników UFC w wadze półciężkiej. Polak zrzucił z podium Anthony'ego Smitha.

W najnowszej aktualizacji rankingu UFC awansował "Cieszyński Książę" - Jan Błachowicz. Polak dotychczas zajmował czwarte miejsce w klasyfikacji. Do zmian doszło po ostatniej gali UFC 249. Obecnie przed Janem Błachowiczem znajdują się Thiago Santos i Dominick Reyes.

Zobacz wideo

UFC zaktualizowało rankingi najlepszych zawodników. Polak w TOP3

Pierwsze miejsce w rankingu, z rekordem 12 wygranych (7 KO) i jednej porażki, zajmuje Dominick Reyes. Thiago Santos uplasował się tuż przed Polakiem z 21 (15 KO) wygranymi walkami i siedmioma przegranymi. Jan Błachowicz natomiast posiada rekord 26 wygranych (7 KO) i ośmiu porażek.

Awansując na trzecie miejsce w rankingu, Jan Błachowicz zajął pozycję zajmowaną przez Anthonego Smitha. Warto wspomnieć, że przed Polakiem stoi szansa polepszenia swojej rankingowej sytuacji. Jan Błachowicz wciąż oczekuje na walkę z obecnym mistrzem UFC w wadze półciężkiej - Jonem Jonesem. Jak twierdzi 37-letni zawodnik oraz jego agentka, Dorota Jurkowska, walka o mistrzostwo była zapisana w kontrakcie. Jan Błachowicz stwierdził, że problemem zorganizowania walki z Jonem Jonesem jest zbyt niska popularność Polaka. Kilka tygodni temu pojawiła się również informacja o rewanżu Jona Jonesa z Dominickiem Reyesem.

Po wygranej walce z Tonym Fergusonem, w rankingu znaczny skok zaliczył Justin Gaethje. Zostając tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, zawodnik MMA zajmuje obecnie pierwsze miejsce w klasyfikacji. Aby zdobyć pas mistrzowski, Justin Gaethje będzie musiał wygrać z Chabibem Nurmagomiedowem. Do walki może dojść na przełomie lipca i sierpnia. 

Więcej o: