Sport.pl

Wielki sukces Jana Błachowicza! Kapitalna wiadomość dla Polaka z UFC

Jan Błachowicz awansował do najlepszej trójki zawodników UFC w wadze półciężkiej. Polak zrzucił z podium Anthony'ego Smitha.

W najnowszej aktualizacji rankingu UFC awansował "Cieszyński Książę" - Jan Błachowicz. Polak dotychczas zajmował czwarte miejsce w klasyfikacji. Do zmian doszło po ostatniej gali UFC 249. Obecnie przed Janem Błachowiczem znajdują się Thiago Santos i Dominick Reyes.

Zobacz wideo

UFC zaktualizowało rankingi najlepszych zawodników. Polak w TOP3

Pierwsze miejsce w rankingu, z rekordem 12 wygranych (7 KO) i jednej porażki, zajmuje Dominick Reyes. Thiago Santos uplasował się tuż przed Polakiem z 21 (15 KO) wygranymi walkami i siedmioma przegranymi. Jan Błachowicz natomiast posiada rekord 26 wygranych (7 KO) i ośmiu porażek.

Awansując na trzecie miejsce w rankingu, Jan Błachowicz zajął pozycję zajmowaną przez Anthonego Smitha. Warto wspomnieć, że przed Polakiem stoi szansa polepszenia swojej rankingowej sytuacji. Jan Błachowicz wciąż oczekuje na walkę z obecnym mistrzem UFC w wadze półciężkiej - Jonem Jonesem. Jak twierdzi 37-letni zawodnik oraz jego agentka, Dorota Jurkowska, walka o mistrzostwo była zapisana w kontrakcie. Jan Błachowicz stwierdził, że problemem zorganizowania walki z Jonem Jonesem jest zbyt niska popularność Polaka. Kilka tygodni temu pojawiła się również informacja o rewanżu Jona Jonesa z Dominickiem Reyesem.

Po wygranej walce z Tonym Fergusonem, w rankingu znaczny skok zaliczył Justin Gaethje. Zostając tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, zawodnik MMA zajmuje obecnie pierwsze miejsce w klasyfikacji. Aby zdobyć pas mistrzowski, Justin Gaethje będzie musiał wygrać z Chabibem Nurmagomiedowem. Do walki może dojść na przełomie lipca i sierpnia. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Wielki sukces Jana Błachowicza! Kapitalna wiadomość dla Polaka z UFC
Zaloguj się
 • tamreg

  Oceniono 1 raz 1

  Jon Jones, Dominik reyes, Thiago Santos i Blachowicz co czyni go numerem 3 na liscie pretendentow do tytulu. To wedlug was Jon Jones jest ktory?
  Naprawde ten kto to pisa£ nie wie o czym pisze. Masakra

 • tamreg

  Oceniono 1 raz 1

  Jon Jones, Dominik Reyes, Thiago Santos i Blachowicz trzeci taaa

 • timsen

  Oceniono 3 razy 1

  W usa wartość człowieka to jego wartość marketingowa, rynkowa. Nic więcej się nie liczy w tej "kulturze".

 • sacc77

  Oceniono 4 razy 0

  SUKCES to jest opracować lekarstwo na raka zaś w UFC oraz innych takich "sportach" mamy do czynienia jedynie z tępym okładaniem się po mordach prze inteligentów z mózgami jedynie nieco mniej debilnymi jak u pierwotniaków....

 • stachu44

  Oceniono 3 razy -1

  Sukces, bo dożyje 40 lat - jeśli wcześniej nie wykończą go używki i wspomagacze.

 • jerzysm42

  Oceniono 4 razy -2

  Kiedyś słynne były bijatyki w remizach strażackich podczas wiejskich zabaw.
  Błachowicz jest potomkiem wsiowych zabijaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX