Tony Ferguson został zdemolowany na UFC 249! Sędzia musiał wkroczyć do akcji [WIDEO]

Justin Gaethje ośmieszył Tony'ego Fergusona w walce wieczoru UFC 249 i został nowym tymczasowym mistrzem kategorii lekkiej! Dzięki temu zawalczy z Chabibem Nurmagomiedowem.

Runda 1:

Frontalne kopnięcie na tułów w wykonaniu Tony’ego Fergusona. Justin Gaethje bardzo spokojnie, spróbował firmowego niskiego kopnięcia. Ponowny middlekick po stronie „El Cucuya”. Superman punch Fergusona. Obaj spokojnie, lewy sierpowy przytulił szczękę Tony’ego, traktując w tym samym czasie rywala prawym podbródkowym. Dwa mocne ciosy Justina, po chwili trafił lewym rywala bez defensywy, odwróconego bokiem. Ferguson konsekwentnie smagał korpus oponenta. Wymiana! Ciosy, kopnięcia, headkick Tony’ego. Lowkick Gaethje. Mocny prawy „El Cucuya”! W odpowiedzi, Justin potraktował rywala niskim kopnięciem. Nieustanna presja po stronie byłego tymczasowego mistrza kategorii lekkiej. Dobry prawy „Highlighta”. Po chwili, ponowiona akcja prawym. Niesamowity lewy Gaethje, Ferguson jednak nic sobie z tego nie zrobił! Koniec rundy.

Zobacz wideo Krzysztof Jotko: Do walki będę zamknięty w hotelu

Runda 2:

Od początku drugiej rundy, Ferguson mocno ruszył na przeciwnika. Mocne sierpy dosięgały szczęki byłego tymczasowego mistrza kategorii lekkiej! Potworne wymiany, niesamowity lewy trafił Tony’ego! Ten jednak nic sobie z tego nie robił. „Highlight” konsekwentnie kopał oponenta po nogach, często przy tym rozpuszczając ciosy. Dobra kombinacja po stronie Fergusona. Ataki na korpus Tony’ego, w odpowiedzi ciosy na korpus Justina. Ferguson złapany ciosem lewą ręką przy ucieczce, trafionym na korpus. Wymiany, celny Gaethje, Ferguson także notował sukcesy. Łokcie po stronie „El Cucuya”, niskie kopnięcia. Mocny zamachowy prawy byłego tymczasowego mistrza. Kombinacja 1-2 w wykonaniu Fergusona. Lewy Justina doszedł do szczęki. Niesamowity podbródek Tony’ego! Pod sam koniec rundy! Justin padł na deski i na miękkich nogach doszedł do narożnika! Saved by the bell!

Runda 3:

Justin Gaethje rozpoczął od przestrzelonego ciosu na korpus. Tony wydawał się coraz bardziej łapać wiatr w żagle, wyprowadzając sporo celnych ciosów pięściami oraz kopnięć. Mocny lewy Gaethje, trafił czysto na szczękę rywala, ale ten niewiele sobie z tego zrobił. Idealny prawy w tempo po stronie Justina! Dobry prawy „Highlighta”! Ferguson podłączony! Justin jednak nie podpalał się, po chwili poprawił jednak kolejnym prawym, dorzucając lewy! Presja po stronie Fergusona, ciosy, wysokie kopnięcia. Gaethje zasypywany krótkimi i pojedynczymi uderzeniami. Zmiana pozycji po stronie Fergusona, ciosy w tułów, ekwilibrystyczna technika po stronie „Highlighta”! Wysokie kopnięcie z lewej nogi i prawy Justina! Ferguson nieustannie napierał i szedł do przodu. Na sam koniec ostatniej sekundy, Gaethje potraktował rywala silnym lewym ciosem.

Runda 4:

Mistrzowskie rundy, Justin Gaethje rozpoczął od mocnego niskiego kopnięcia. Ferguson markował obalenie, poruszał się nisko na nogach, próbując obrotówki, której sprytnie, schyleniem uniknął rywal. Niskie kopnięcia Gaethje, obrotowe łokcie rywala. Mocny lewy i poprawka prawym sierpem po stronie Justina! Latający frontkick po stronie „El Cucuya”. Mocny prawy doszedł do szczęki Fergusona! Tony chwiał się na nogach i cofnął pod siatkę, jednak Gaethje nie wykorzystał sytuacji. Kopnięcie na tułów, zawędrowało jednak w okolice krocza Justina. Lewy sierpowy wymierzony w wątrobę rywala po stronie Fergusona. Niskie kopnięcie „Highlighta” mocno zdestabilizował pozycję Tony’ego. Wymiana na wysokie kopnięcia pod koniec czwartej rundy.

Runda 5:

Ostatnie starcie boju o tymczasowe mistrzostwo dywizji lekkiej. Mocno skoncentrowany Justin Gaethje od razu ruszył na swojego przeciwnika, nie tracąc jednak czujności. Kontra prawym sierpem Justina na cios supermana Fergusona. Dwie bomby doszły idealnie do głowy „El Cucuya”. Wysokie, po chwili niskie kopnięcie Fergusona. Lewy prosty, po chwili lewy sierpowy na odejściu Justina! Tony się zachwiał, jednak ciągle stał! Gaethje nie podpalał się i czekał na kolejny dogodny moment. Próba Imanari rolla Fergusona, jednak mocno poza celem, gdyż Gaethje w tempo się cofnął. Wymiana cios za cios, celniejszy zdecydowanie Justin! Kolejne ciosy „Highlighta” dochodziły do głowy Fergusona! Mocny lewy! Tony chwieje się na nogach! Sędzia przerwał walkę w stójce!!!

W ten sposób, Justin Gaethje został nowym tymczasowym mistrzem dywizji lekkiej i to on powalczy w kolejnym starciu z Chabibem Nurmagomiedowem o właściwy pas! Gala UFC 249 pierwotnie miała odbyć się w kwietniu, a walką wieczoru miało być starcie Chabiba z Tonym Fergusonem, lecz nie doszło do tego starcia. Więcej o sportach walki na InTheCage.pl >>

Przeczytaj też:

Potężny nokaut na UFC 249. "Popełnił morderstwo" [WIDEO]

Więcej o: