Sport.pl

Mamed Chalidow złowił gigantycznego szczupaka. Taka sztuka to w Polsce rzadkość

Mamed Chalidow, legenda KSW, popisał się na instagramie złowieniem gigantycznego szczupaka. Artur Szpilka i Łukasz Jurkowski są pod wrażeniem. Wyczyn Chalidowa jest tym większy, że w polskich wodach takie sztuki to rzadkość.

"Niezła sztuka" - napisał Artur Szpilka, z kolei Łukasz Jurkowski dodał "klasa". Tak najpopularniejsi reprezentanci sportów walki skomentowali nowe zdjęcie Mameda Chalidowa, który na instagramie pochwalił się zdjęciem ze złowioną rybą. Gwiazdor KSW upolował gigantycznego szczupaka, co w Polsce nie jest wcale łatwe, bo jeziora są przełowione i brakuje okazów. Szczupak złowiony przez Chalidowa ważył kilkanaście kilo i miał około metra długości.

Największy szczupak złowiony na wędkę w polskich wodach ważył 24,10 kg. Rekord należy do pana Wacława Biegana, którzy złowił taką sztukę w 1976 roku. Od tego czasu nikt nie poprawił rekordu pana Wacława.

Zobacz wideo Jak będą wyglądały gale KSW w czasach pandemii? Kawulski: Mamy pomysł, który już przećwiczyliśmy

Jaka przyszłość czeka Mameda?

Były mistrz federacji KSW w rozmowie Jurkowskim na antenie radia newonce.sport przyznał, że dąży do przeprowadzenia wielkiego rewanżu. 39-latek chciałby ponownie zmierzyć się ze Scottem Askhamem. Anglik nie pali się jednak do kolejnego starcia z Chalidowem. Miał ponoć zasugerować, by jego kolejnego rywala wyłoniła walka Czeczena z Michałem Materlą. Chalidowowi takie podejście nie przypadło jednak do gustu. - Niech on nie zestawia walk, tylko przyjmie moje wyzwanie. Ja za pierwszym razem to zrobiłem. Chcę spróbować jeszcze raz, niech da mi szansę. Po ostatnim starciu się przebudziłem. Stać mnie na pas i będę dążył do tego, by odebrać go Askhamowi - przyznał 39-latek.

Więcej o:
Komentarze (59)
Mamed Chalidow złowił gigantycznego szczupaka. Taka sztuka to w Polsce rzadkość
Zaloguj się
 • pieknyinaczej

  Oceniono 10 razy 8

  "bo jeziora są przełowione i brakuje okazów." - a teraz trochę prawdy - jeziora we władaniu spółek rybackich są jak wanny - sama woda !!!! A działa to tak że jest ogłaszany przetarg na gospodarowanie danym jeziorem na okres roku - przychodzi brygada rybacka wygrywa i czesze jezioro do zera - po czym odchodzi na inne jezioro - i tak na okrągło - coś widzą o tym w Orzyszu - bo tak mieli ale od roku udało im się wygrać z rybakami i mają w końcu ryby a mieszańcy mają turystykę wędkarką która nie trwa 2 miesiące wakacji tylko do marca do grudnia !!!!

 • carrasius

  Oceniono 4 razy 4

  Szczupak fotografowany z wystawienia, wydaje się znacznie większy, niż był w rzeczywistości. Choć ryba bezspornie ładna, na oko 90-100 cm.

 • prymasek11

  Oceniono 4 razy 4

  Rośnie nam drugi Chuck Norris!

 • dawnyprezes

  Oceniono 3 razy 3

  "Okaz" to nie jest !. Ot, taka średnia rybka. jakby przyjrzeć się fotografii, trochę naciągane. Trzy palce Mameda prawie jak szerokość głowy. Jeziorowe jednometrowce mogą tyle ważyć. Większość, szczególnie tych rzecznych, ok. 8 - 10 kg. Łowię takie.

 • medalik1921

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wolno tak trzymać szczupaka jego kręgosłup wygina się tylko na boki!!

 • lynx4

  Oceniono 4 razy 2

  Ale bandziory. A teraz zamiana: niech szczupak trzyma Chalidowa w płetwach 😁

 • medalik1921

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wolno tak trzymać szczupaka jego kręgosłup wygina się tylko na boki!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX