Trzy walki w ciągu jednego tygodnia. Zawodnik UFC chce pobić rekord

Donald Cerrone chciałby stoczyć trzy walki w ciągu jednego tygodnia. W rozmowie z "ESPN" Amerykanin przyznał, że przez jego determinację jest w stanie zrealizować taki scenariusz. Aby do tego doszło, zakłada wygraną podczas najbliższej gali UFC 249.

Donald "Kowboj" Cerrone na najbliższej gali UFC 249 w Jacksonville wejdzie do oktagonu z Anthonym Pettisem.

Amerykański zawodnik przyznał, że jest w stanie stoczyć więcej walk, w krótkim odstępie czasu. Dlatego zakłada, że po wygraniu swojej następnej skontaktuje się z prezydentem federacji.

- Dzwonią do mnie i walczę w ciągu dwóch tygodni, taki już jestem! Krótki czas na przygotowanie i walka. To cały ja. Dlatego czuję się dobrze... pójdę tam, wygram tę walkę i powiem: "Hej Dana, możesz kogoś ustawić na środę?". Będę pierwszym zawodnikiem, który stoczy trzy walki w ciągu tygodnia - powiedział Donald Cerrone.  

Zobacz wideo

Donald Cerrone chce walczyć, dopóki może i zmienia priorytety życiowe

Znany ze świata sportów walki "Kowboj" przyznaje, że chce cieszyć się walkami, dopóki pozwala mu na to wiek i zdrowie. 37-letni zawodnik przyznał, że widzi już koniec tunelu prowadzącego do oktagonu. Na decyzję Amerykanina znaczący wpływ może mieć także zmiana jego priorytetów. Donald Cerrone oczekuje narodzin drugiego syna.

- Tak jest, jestem coraz starszy. Czuję to. Nie mogę już nadążyć za młodymi zawodnikami. Nie mówię o emeryturze, ale zaczynam widzieć koniec mojej drogi. Zostało mi dosłownie kilka lat i to mnie popycha do przodu - przyznaje Donald Cerrone - Mógłbym walczyć, dopóki mi nie zabronią, ale na ile pozwoli mi zdrowie? Ile ciosów na głowę przyjmę, zanim dzieci zaczną czytać mi, a nie odwrotnie? To jest prawdziwy dylemat - dodał zawodnik.

Dana White zapowiedział daty najbliższych gal UFC. Pierwsza z nich wystartuje 9 maja w Jacksonville, gdzie odbędą się trzy walki o pas mistrzowski. Pozostałe zaplanowano na 13 maja, 16 maja oraz 23 maja. Ze względów bezpieczeństwa wszystkie gale odbędą się bez udziału publiczności. Zobacz zapowiedź najbliższej fali UFC 249:

Więcej o: