Askham odmówił rewanżu z Chalidowem. Brytyjczyk wskazał rywala na najbliższą walkę

Mamed Chalidow otrzymał odpowiedź od wyzwanego na rewanżową walkę Scotta Askhama. Brytyjczyk w rozmowie z Kanałem Sportowym przyznał, że nie zaakceptuje propozycji rewanżu. Askham wskazał natomiast przeciwnika na najbliższej gali KSW.

Scott Askham, mistrz KSW w wadze średniej przyznał, że w najbliższym czasie nie zgodzi się na rewanżową walkę z Mamedem Chalidowem. 31-letni Brytyjczyk oświadczył, że Mamed miał już swoją szansę, której nie wykorzystał. Mimo, iż wiele osób chciałoby zobaczyć powtórkę grudniowego starcia między zawodnikami, Scott Askham celuje w walkę z Tomaszem Narkunem. 

- Wygląda na to, że wielu ludzi jest za rewanżem z Mamedem Chalidowem, ale Mamed miał już swoją okazję, aby zabrać mi pas. Przegrał teraz trzy walki z rzędu i powinien najpierw coś wygrać, zanim w ogóle zaczniemy rozmawiać o rewanżu - oznajmił Scott Askham w programie "Oktagon Live" na Kanale Sportowym

Zobacz wideo

Mamed Chalidow żąda kolejnej walki, a Scott Askham wskazuje Polaka na następnego przeciwnika

Mimo jasnej odmowy ze strony Scotta Askhama, Mamed Chalidow wciąż nalega na ponowną walkę. Zdaniem 39-letniego zawodnika mieszanych sztuk walki, Brytyjczyk powinien podjąć wyzwanie chociażby z tego względu, że Chalidow zgodził się na grudniową walkę z Askhamem.

- Niech on nas nie zestawia, tylko zgodzi się na naszą drugą walkę. Gdy on mnie wyzwał, ja podjąłem z nim walkę. Przegrałem, okej. Wiem, dlaczego on tę walkę wygrał. Niech teraz on da mi szansę. Chcę spróbować się z nim jeszcze raz, niech da mi tę szansę - powiedział w "newonce.radio" Mamed Chalidow.

Mistrz KSW w wadze średniej zapewnił jednak, że obrał już swój następny cel. Brytyjczyk chciałby stoczyć walkę w mieszanej kategorii z mistrzem wagi półśredniej - Tomaszem Narkunem.

- Wyraziłem się jasno, że chcę walczyć z Tomaszem Narkunem - dodał w rozmowie z Kanałem Sportowym zawodnik KSW

Ze względu na to, że wszystkie wydarzenia sportowe są obecnie wstrzymane nie doszło do walki podczas planowanej gali KSW 53 w Łodzi. Wiadomo jednak, że Tomasz Narkun zgodził się na walkę ze Scottem Askhamem. 

- Wyzwał mnie na pojedynek, dlatego też jestem chętny do stoczenia z nim pojedynku i zrobię wszystko, żeby do niego doszło. Oczywiście były już rozmowy z federacją, jednak wszystko zatrzymała obecna sytuacja. Miejmy nadzieję, że wrócimy do tematu - powiedział w rozmowie z InTheCage.pl Tomasz Narkun.

Więcej o: