Gwiazda UFC przeżyła horror. "Jestem przytomna, ale moje ciało jest martwe"

Paige VanZant, gwiazda UFC, w swojej autobiografii "Rise: Surviving the Fight of My Life" ujawniła szokujące fakty ze swojego dzieciństwa. - Gdy miała zaledwie 14 lat, została zgwałcona przez wielu kolegów z klasy po tym, jak upili ją na imprezie w szkole średniej - donosi gazeta "The Sun".

Po tym wstrząsającym zdarzeniu wszyscy w szkole się z niej śmiali. Zawodniczka UFC była wówczas zastraszana i miała myśli samobójcze. Bolesna historii, która dotknęła Paige, zmusiła ją do zmiany nazwiska i miejsca zamieszkania ze Sletten na VanZant. 26-latka postanowiła się podzielić swoją traumą z dzieciństwa w książce pt. "Rise: Surviving the Fight of My Life". Jej fragmenty cytowane są przez "The Sun".

Szokująca i bolesna historia Paige VanZant

W dzieciństwie VanZant dorastała w Dayton w stanie Oregon. Jej rodzice mieli studio tańca, a ona ćwiczyła takie style jak hip-hop, balet czy też jazz przez prawie 13 lat. Gdy padła ofiarą gwałtu zbiorowego, przez długi czas ukrywała ten fakt. W 2018 roku postanowiła wyjawić szokującą i niezwykle bolesną prawdę. - "Cały czas mnie obracają, zmieniają moją pozycję. Zawodzę za każdym razem, gdy próbuję się opierać, moje kończyny są jak mokry cement na ciele, a mój mózg jest gęstą mgłą. Jestem obudzona i przytomna, ale moje ciało jest martwe. Wiem, co się dzieje, ale nie mogę nic na to poradzić. Nie mam głosu ani wyboru, ale muszę się poddać i modlić, aby to wkrótce się skończyło. Kiedy znajdujesz się w takiej sytuacji, kiedy odczuwasz tyle bólu, to nie jest tak, że chcesz umrzeć [...] po prostu nie chcesz już więcej odczuwać bólu. Nie miałam gdzie uciec, nie miałam do kogo się zwrócić" - możemy przeczytać fragment wstrząsającej książki Paige VanZant, cytowanej przez angielskie media.

Pomimo tych przeciwności losu Paige wyszła z tego i została zawodniczką UFC w mieszanych sztukach walki. W 2018 roku wyszła za mąż, a w międzyczasie zajęła drugie miejsce w popularnym show tanecznym "Taniec z Gwiazdami". Obecnie Amerykanka leczy kontuzję. Swoją ostatnią walkę stoczyła w styczniu 2019 roku, pokonując Rachael Ostrovich w drugiej rundzie przez poddanie na gali UFC Fight Night 143. W marcu 2020 roku miała zmierzyć się z Amandą Ribas, ale walka została odwołana z powodu kolejnego urazu Amerykanki. VanZant ma na koncie 12 walk w swojej karierze (osiem zwycięstw i cztery porażki).

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: