Sport.pl

Weili Zhang po walce z Joanną Jędrzejczyk: Oktagon nie potrzebuje śmieci. Walka była wspaniała

Atmosfera przed walką o mistrzowski pas kategorii słomkowej UFC między Joanną Jędrzejczyk, a Chinką Weili Zhang była bardzo napięta. Wszystko z powodu grafiki opublikowanej przez Joannę Jędrzejczyk przed tym starciem na swoim Instagramie. Tuż po zakończeniu pojedynku relacje pomiędzy obiema zawodniczkami uległy ociepleniu. Mistrzyni UFC w wadze słomkowej za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała wpis, w którym chwaliła Polkę.

Bardzo duże kontrowersje wywołała grafika, jaką na Instagramie zamieściła Joanna Jędrzejczyk. Polka opublikowała plakat zapowiadający jej walkę z Zhang Weili podczas marcowej gali UFC. Nie byłoby w nim nic złego, gdyby nie nałożona maska gazowa na twarz Jędrzejczyk i płacząca ze śmiechu emotikona. 32-latka w taki sposób odpowiedziała na informacje o rozprzestrzeniającym się w Chinach (i na całym świecie) koronawirusem. Tę odpowiedź wiele osób nazywa jednak zdecydowanie bardziej dosadnie - wyśmiewaniem i kpieniem z tragedii.

Zobacz wideo

Rywalka Jędrzejczyk, Zhan Weili, dość szybko zareagowała na kontrowersyjną grafikę opublikowaną w mediach społecznościowych Polki. - Robienie sobie żartów z tragedii, to znak czyjegoś charakteru. Ludzie umierają, ojcowie, matki, czyjeś dzieci - napisała na Instagramie. - Mów o mnie co chcesz, jeśli poczujesz się dzięki temu silniejsza, ale nie żartuj z tego, co się tutaj dzieje - dodała. 

Później zrobiło się jeszcze bardziej gorąco. Na środowym treningu otwartym przed walką Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang nie obyło się bez skandalu. Podczas rozgrzewki Chinka zbliżyła się w stronę polskich fanów i pokazała im środkowy palec. Potem zabrała się do dalszych ćwiczeń. To zachowanie zwykle spokojnej zawodniczki, nie umknęło mediom na całym świecie.

"Cokolwiek Joanna mówiła o Zhang, że ta obraziła polskich fanów na treningu, jest kompletnie sfabrykowane. Jednymi, którzy wtedy kogoś obrażali, byli ci, co krzyczeli "koronawirus" do Zhang podczas ćwiczeń. Ochrona UFC słyszała to i szybko podjęła działania" - napisał Brian Butler.

Ładny wpis mistrzyni UFC o Joannie Jędrzejczyk

Wydaje się jednak, że napięte relacje między obiema zawodniczkami należą już do przeszłości. Po "prawdopodobnie jednej z najlepszych walk w historii kobiecego MMA" Joanna Jędrzejczyk o włos przegrała jednak z Chinką Weili Zhang niejednogłośnie na punkty (48-47, 47-48) na UFC 248 w Las Vegas.

Tuż przed zakończeniem tego pojedynku Polka i Chinka wykonały gest pojednania w oktagonie, a następnie wzajemnie sobie pogratulowały dobrej walki. To jednak nie wszystko, ponieważ Weili Zhang postanowiła później opublikować na swoim Instagramie wymownego posta o Jędrzejczyk:

- Szanuję każdą z moich rywalek. Porażka innych osób nie sprawi mi radości. Moja pewność siebie opiera się na moim treningu i moim teamie. Joanna Jędrzejczyk to bardzo mocna zawodniczka MMA. Ostatecznie oktagon nie potrzebuje śmieci. Pracowałyśmy razem, a walka była wspaniała - napisała, Weili Zhang, mistrzyni UFC w wadze słomkowej.

Więcej o:
Komentarze (15)
Weili Zhang po walce z Joanną Jędrzejczyk: Oktagon nie potrzebuje śmieci. Walka była wspaniała
Zaloguj się
 • niktalboktos

  Oceniono 12 razy 12

  Chinka na poziomie.... szacunek.

 • deusirae

  Oceniono 18 razy 12

  "Podczas rozgrzewki Chinka zbliżyła się w stronę polskich fanów i pokazała im środkowy palec." a co miala pokazac prymitywnemu bydlu zwanemu wolakami gdy krzyczyeli do niej "corona" ? ? ?

 • sovereign

  Oceniono 8 razy 8

  Czy sportowej kultury ma nas uczyć chińska zawodniczka? Jeśli Jędrzejczyk nie rozumie że nie wszystko może być marketingiem to trudno to wytłumaczyć.

 • e50504

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego udajecie że ta prymitywna patologia to jest sport? Dlaczego udajecie że te mutanty mają coś wspólnego z kobietami? xD

 • asyaba

  Oceniono 1 raz 1

  Do miłośników brutalnego mordobicia. Lepsze walki można obejrzeć na ulicach polskich miast, nie rozumiem tylko dlaczego przerywa takie potyczki policja. Przecież można uznać ,że kibolskie ustawki to też dziedzina sportu.

 • andrzejlang

  Oceniono 1 raz 1

  Koronawirus to mały problem. Fakt, że przyzwyczaja się ludzi do barbarzyństwa, przemocy i krwi pisząc, że walka była wspaniała jest k...rwa problemem dużo większym. Dbajcie o ekologię i oglądajcie takie wspaniałe walki i będzie k..rwa ok.

 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  To grafika ma swój instagram?

  "Wszystko z powodu grafiki opublikowanej przez Joannę Jędrzejczyk przed tym starciem na swoim Instagramie."

 • cracken001

  Oceniono 3 razy -1

  Echhh...zolta,zolta...za slabo spizgalas te polska malpe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX