Mariusz Pudzianowski kontuzjowany tuż przed KSW 53. Medalista olimpijski chce zająć jego miejsce

Mariusz Pudzianowski poinformował o kontuzji, która wyklucza go z udziału w gali KSW 53, która 21 marca ma się odbyć w Łodzi! Chętny do zajęcia miejsca jest Szymon Kołecki, który zgłosił akces na Twitterze.

Najsilniejszy człowiek świata miał zmierzyć się na KSW 53 w Łodzi z potężnym Francuzem portugalskiego pochodzenia, Quentinem Domingosem.

Zobacz wideo

Federacja KSW zamieściła filmik z udziałem Mariusza Pudzianowskiego, na którym były strongman wyjaśnia, że podczas sparingów nabawił się kontuzji, która wyeliminowała go z udziału w gali.  - Podczas ostatnich treningów nabawiłem się kontuzji i muszę zrezygnować z udziału w gali KSW 53. MMA to sport kontaktowy. Nie ma półśrodków. Tam się trenuje na maksa. Możecie być pewni, że jeszcze wam dostarczę sporo emocji i adrenaliny - powiedział zawodnik w specjalnym oświadczeniu.

Szymon Kołecki chce zająć miejsce Pudzianowskiego

Na Twitterze Szymon Kołecki poinformował, że chętnie pomoże w zastępstwie podczas gali KSW 53. Kołecki pozostaje w mocnym treningu i gdyby tylko padła propozycja od włodarzy KSW, to pewnie podjąłby rękawice.

Ostatnio dużo mówi się o walce Szymona Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim, do której miałoby dojść jeszcze w tym półroczu. Nie wiadomo, czy właściciele KSW zdecydowaliby się skorzystać z usług Szymona teraz, jeśli mają w planach jego występ na innej gali.

Medalista Igrzysk Olimpijskich posiada obecnie serię dwóch zwycięstw z rzędu. Kolejno rozprawiał się z Mariuszem Pudzianowskim i Damianem Janikowskim.

Więcej o MMA przeczytasz na InTheCage.pl

Więcej o: