Sport.pl

Karolina Kowalkiewicz przeszła pięciogodzinną operację oka. Lekarz komentuje

Karolina Kowalkiewicz (12-6, 1 KO, 2 SUB) przeszła pięciogodzinną operację oka, które mocno ucierpiało w niedawnym starciu z Chinką Xiaonan Yan (12-1-1 NC, 5 KO) na gali UFC w Auckland.

Karolina Kowalkiewicz po ostatniej przegranej z Chinką Xiaonan Yan od razu wylądowała w szpitalu. Najpierw w Nowej Zelandii, gdzie przeszła serię badań, a później także w Polsce, gdzie przeszła operację prawego oka, które najbardziej ucierpiało podczas walki.

Kowalkiewicz operację przeszła w czwartek w warszawskim Centrum Medycznym MML. "Super Express" informuje, że trwała ona około pięciu godzin, a o zdrowie Kowalkiewicz walczyli wybitni specjaliści chirurgii twarzowo-szczękowej: dr Dominik Tomasik, dr Paweł Rogóź i dr Michał Michalik.

Zobacz wideo Szpilka schudł 20 kilogramów.

Karolina Kowalkiewicz już po operacji oka. Lekarze są dobrej myśli

- Zabieg wymagał skoordynowanej pracy w zespole. To ważne, by przy tego typu operacji każdy wiedział, co ma robić, bo timing jest niezwykle istotny. To nam się udało, a operacja przebiegła zgodnie z naszym planem – tłumaczy "Super Expressowi" dr Michalik.

– Po około miesiącu będziemy mogli powiedzieć na ile te dolegliwości, jakie miała Karolina, cofnęły się. Jestem jednak bardzo dobrej myśli - dodał dr Michalik.

Przypomnijmy, że Kowalkiewicz dwa tygodnie temu na gali UFC w Auckland z Xiaonan Yan przegrała dopiero na punkty. Wytrwała pełen dystans, choć przez jego większość walczyła z pękniętym oczodołem oraz skrzywioną przegrodą nosową.

Dla Kowalkiewicz przegrana w Auckland była czwartą kolejną porażką w UFC. Spekuluje się, że najpotężniejsza federacja MMA na świecie niebawem rozstanie się z reprezentantką Polski.

Więcej o:
Komentarze (56)
Karolina Kowalkiewicz przeszła pięciogodzinną operację oka. Lekarz komentuje
Zaloguj się
 • angus1000

  Oceniono 16 razy 14

  Polsat promuje to mordobicie bez żadnych zasad. Ten podsport. MMA, KSW itd powinny być obłożone jakimiś drakońskimi podatkami na rzecz służby zdrowia.

 • cyreliusz

  Oceniono 15 razy 13

  To bezmózgowcy - po każdej walce można zostać inwalidą do końca życia.

 • templogin

  Oceniono 12 razy 10

  Sporty walki takie piękne. Mózgi jak szejki lodowe z McDonalda już nie za dobrze kontaktują, facjaty wyklepane jak schabowe na niedzielny obiad.

 • bbso

  Oceniono 10 razy 8

  sport to zdrowie koszykarze zrywają achillesy piłkarze łąkotki biegacze różne ścięgna i mięśnie a bokserzy mózg ..bokserki to durnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • fakej

  Oceniono 14 razy 8

  UFC to w sumie sprytna organizacja. Kluby piłkarskie wydają stosy siana na sztab medyczny dla swojej kadry, a w UFC jak ktoś dostanie w mazak to jak widać leczy się na NFZ.

 • kaviar100

  Oceniono 9 razy 7

  "... bo "timing" jest niezwykle istotny" a nie można zwyczajnie "bo czas jest niezwykle istotny"?

 • pablo_x

  Oceniono 8 razy 6

  Sport to zdrowie!

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 8 razy 6

  Myślę, że w przypadku takich zabiegów medycznych bardziej istotny od timingu jest cashing.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX