Sport.pl

Kowalkiewicz po powrocie do kraju. "Nie chciałam być mięczakiem"

Kilka godzin po powrocie do Polski Karolina Kowalkiewicz udzieliła wywiadu portalowi InTheCage.pl. Opowiedziała o przebiegu leczenia swojej kontuzji, rokowaniach co do odzyskania pełni sprawności, a także na jakim etapie jest obecnie współpraca Polki z organizacją UFC.

Karolina Kowalkiewicz udzieliła wywiadu portalowi InTheCage.pl. Opowiedziała o tym, jak przebiega leczenia kontuzji oka, zapewnieniach o odzyskaniu pełnej sprawności, a także na jakim etapie jest obecnie współpraca Polki z organizacją UFC.

Zobacz wideo Kowalkiewicz wraca po porażce.

Polka w przerwie między pierwszą a drugą rundą walki w UFC Auckland z Xiaonan Yan poinformowała swój narożnik, że widzi potrójnie i ma problem z wyczuciem dystansu. Wezwany do klatki lekarz obejrzał oko zawodniczki i dopuścił ją do walki. Przez kolejne dwie odsłony Chinka demolowała Kowalkiewicz, która jedynie starała się przetrwać nawałnicę, odgryzając się tylko co jakiś czas pojedynczymi ciosami. Ostatecznie przegrała na punkty: 26-30, 26-30, 26-30.

 

Jak poinformował kilka godzin po walce na Twitterze trener Kowalkiewicz Łukasz Zaborowski, zawodniczka natychmiast po wyjściu z klatki trafiła do szpitala, gdzie w kolejnych dniach przechodziła badania. Potrzebna była operacja oka. Już wygląd twarzy Polki po walce - jedno przymknięte oko - świadczył o ogromnej liczbie przyjętych ciosów. Zapewne niejeden mężczyzna nie dałby rady walczyć w takich warunkach do końca. Więcej o sportach walki przeczytasz na InTheCage.pl.

Więcej o:
Komentarze (9)
Kowalkiewicz po powrocie do kraju. "W UFC dalej czeka na mnie miejsce"
Zaloguj się
 • tatankaiyotake

  Oceniono 9 razy 7

  No nie jesteś mięczakiem. Prawie zostałaś ślepym twardzielem. Ja bym to jeszcze przemyślał.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 6 razy 4

  Trener dumny, sprawdził twardość materiału. Kowalkiewicz też ma w porządku, tylko porażkę na punkty, mogło być TKO.
  A oko... wstawi się szklane.

 • jkmjkm

  Oceniono 7 razy 3

  Ja, feministka, jestem z Ciebie dumna chłopie, pięknie wyglądasz z tym podbitym okiem!

 • andrzej2310

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda zdrowia. To nie jest sport. To masakra.

 • niktalboktos

  0

  Kowalkiewicz "nie chiałam byc mięczakiem"...dlatego kontynuowałas przegraną walkę mimo ryzyka utraty oka. Gdyby coś sie stało oskrażyłabyś przecież lekarza, żeby dostać odszkodowanie jak znam życie. Cyniczne babsko....

 • sopoko-spoko

  0

  Opowiedziała jak przebiega leczenie i jakie są prognozy odzyskania pełnego zdrowia oraz jak przebiega współpraca z UFC. No tak, ale nic z tego nam nie przekazaliście tylko bełkot.

 • grb3

  0

  Jurasowi tam nie przeszkadzalo... xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX