Sport.pl

To bedzie nowy rywal Mariusza Pudzianowskiego? Waży 120 kilogramów

Kto zostanie nowym rywalem Mariusza Pudzianowskiego na gali KSW 53? Portal InTheCage.pl twierdzi, że może nim być Quentin Domingos (5-1).

Od debiutu Mariusza Pudzianowskiego w MMA minęło już dziesięć lat. I wszystko wskazuje, że jego przygoda w klatce już niedługo się zakończy. Choć 42-latek pokonał kilka miesięcy temu Erko Juna, to nie może być zadowolony ze swojej postawy. Zawalczył słabo i trudno teraz będzie mu dobrać odpowiedniego rywala.

Błachowicz chce walki o pas UFC. "To idealny moment, żeby ustrzelić Jonesa" [WIDEO]

Zobacz wideo

Ci, którzy należą do czołówki polskiej wag ciężkiej będą dla Pudziana za mocni. Z kolei klasyczny freak [tak w MMA określa się walczących celebrytów] będzie zbyt łatwym wyzwaniem. Dlatego idealnym rywalem wydawał się Erko Jun, o którym nie wiedzieliśmy: gdzie jest jego sufit.

Jun to 29-letni kulturysta, który przed galą KSW 51 miał na koncie zaledwie trzy walki. Każdą efektownie wygrał przez nokaut, ale jego rywalami byli kolejno: Tomasz Oświeciński (1-1), Popek Monster (3-4) i Akop Szostak, czyli freaki, które nie mają dodatniego bilansu w rekordzie. Słowem, żadni poważni rywale. Jun postawił się Pudzianowi i choć przegrał, to momentami obijał w stójce bezradnego Pudzianowskiego. Były najsilniejszy człowiek świata był bardzo wolny i przewidywalny.

Według portalu InTheCage.pl, nowym rywalem Polaka może zostać Quentin Domingos (5-1). Portugalczyk ma 190 cm wzrostu i waży ok. 120 kg. Trenujący we Francji Domingos zawodowo bije się od 2018 roku. W tym czasie stoczył sześć pojedynków, wygrywając w pięciu: większość przez TKO/KO i raz przez dyskwalifikację rywala. Jedyna porażka, z rąk Damiena Losco (1-0), to również była przegrana przed czasem. Portugalczyk nie jest zatem przyzwyczajony do toczenia bojów na pełnym dystansie.

Więcej o MMA przeczytasz na InTheCage.pl

Więcej o:
Komentarze (13)
To bedzie nowy rywal Mariusza Pudzianowskiego? Waży 120 kilogramów
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 3 razy 3

  Pudzianowski to raczej "Taniec z Gwizdami" ...

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 2 razy 2

  Pudzian karku, załóż lepiej cyrk objazdowy i walcz z osiłkami na wsi!

 • lol76

  Oceniono 1 raz 1

  Poziom disco polo.
  Jest prostacko, pstrokato, chamsko, kolorowo i czasami agresywnie.

 • koxiarz

  Oceniono 3 razy 1

  "Tomasz Oświeciński (1-1), Popek Monster (3-4) i Akop Szostak, czyli freaki, które nie mają dodatniego bilansu w rekordzie."
  Przepiękna polszczyzna: "które" w odniesiniu do trzech mężczyzn (albo "freaków", którzy też są rodzaju męskiego) no i ten "dodatni bilans w rekordzie", cokolwiek by ten potworek językowy nie miał znaczyć.

 • rzywwy

  Oceniono 1 raz 1

  Od Damiana Grabowskiego nie podjął rękawicy...

 • kulpa

  0

  W ogóle jak dojdzie do tej gali bo sytuacja z związku koroną wirusem no i czy ludzie nie zrezygnują z imprez masowych

 • lusnia83

  0

  myslalem ze o mnie mowa.... ale ja ważę 123kg...

 • food

  0

  Lustro - kolejny rywal Pudziana.
  Na głównej zdjęcie pana Mariusza a pod nim napis - To będzie kolejny rywal Pudzionowskiego. - więcej nie trzeba by wyrobić sobie opinie o zmianach w Gazecie Wyborczej i jej Gazetach-Córkach.

 • artur0121

  0

  dajcie mu nie pudziana tylko najmana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX