Sport.pl

Nie żyje 22-krotny mistrz Hiszpanii. Miał 35 lat. "To szok dla nas wszystkich"

Nie żyje Ricardo Barbero, 22-krotny mistrz Hiszpanii w karate. Informację o śmierci 35-letniego sportowca potwierdził krajowy związek karate. Przyczyną zgonu był zawał serca.

Nie żyje Ricardo Barberbo, 22-krotny mistrz Hiszpanii w karate. Informację o śmierci 35-latka potwierdził krajowy związek karate.

- Chcemy zapamiętać go jako wybitnego sportowca, który reprezentował kraj na wielu międzynarodowych zawodach. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom. To szok dla nas wszystkich - czytamy na twitterowym profilu Hiszpańskiej Federacji Karate.

Joanna Jędrzejczyk ostrzega inne kobiety! "Byłam marionetką. Nie chciałam wierzyć, że jestem zdradzana"

Zobacz wideo

Nie żyje Ricardo Barbero, wielokrotny mistrz Hiszpanii w karate. Sportowiec zmarł na zawał serca

Jak poinformowała "Marca" przyczyną śmierci utytułowanego reprezentanta Hiszpanii był zawał serca. Barbero odnosił sukcesy nie tylko w kraju, ale i na zawodach rangi międzynarodowej. "Richie", jak nazywali go najbliżsi, 22 razy wygrywał mistrzostwo Hiszpanii oraz zdobył 3 medale mistrzostw Europy, w tym dwukrotnie srebro (kategoria kumite +84 kg).

Więcej o:
Komentarze (18)
Nie żyje 22-krotny mistrz Hiszpanii. Miał 35 lat. "To szok dla nas wszystkich"
Zaloguj się
 • xynat

  Oceniono 5 razy 3

  Kiedyś miałem nadwagę. Wysoki cholesterol groził mi zawałem. Mój tata tak właśnie zmarł. Wylądowałem nawet w szpitalu, zabrali mnie karetką na sygnale. Lekarz na 2-3 miesiące przepisał leki na obniżenie cholesterolu ale zalecił dietę i sport. Podporządkowałem się temu. Teraz serce pracuje równiutko, cholesterol w granicach normy. Czuję się świetnie. I zastanawiam się jak zawodowy sportowiec może mieć zawał serca. Nie znam tego człowieka może więc nie powinienem go oskarżać ale za stary jestem i zbyt wiele w życiu widziałem i wiem, że niektórzy w zdobywaniu tytułów mistrzowskich pomagają sobie farmakologicznie. A żaden lek silniejszy niż mięta czy rumianek nie jest obojętny dla zdrowia.

 • kzet69

  Oceniono 2 razy 2

  Doping zabija!

 • rodziu81

  Oceniono 2 razy 2

  przetrenowal sie chlop

 • wozdo

  Oceniono 1 raz 1

  no offense, ale Tomasz Lis też niby biegał już maratony a tu szpital.
  sport to czasem psuje zdrowie

 • supermarjan

  Oceniono 1 raz 1

  Pięć Punktów Dłoni Rozsadzających Serce
  czyli uwazaj z kim walczysz.....
  rip...

 • bunga-bunga

  0

  Szkoda człowieka, a w tym wieku tym bardziej.

 • xx777xx

  Oceniono 2 razy 0

  @xynat

  "Wysoki cholesterol" to nie wszystko. Cholesterol, nawet niekoniecznie wysoki, to warunek konieczny rozwoju miażdżycy. Ale niewystarczający. Kropką nad "i" są procesy zapalne w ścianach tętnic.
  Zawodowy sportowiec, który jest przetrenowany, generuje duży stres oksydacyjny, z którym organizm może sobie nie poradzić. Plus kilka innych możliwości.
  Powszechnie wydaje się, że zawodowi sportowcy to okazy zdrowia. Tak nie jest. Szlifowanie jednej umiejętności tak, aby być konkurencyjnym na rynku sportowym, odbija się negatywnie na zdrowiu. W różnym stopniu w różnych dyscyplinach.
  To jest to, o czym media piejące z zachwytu nad kolejnym wyczynem, nie piszą. Co najwyżej odnotują kolejną kontuzję. Show must go on.

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 0

  Rest in Peace Amigo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX