Łukasz Jurkowski chce walki z gwiazdą KSW. Odważna decyzja "Jurasa"

Nie wiem jaki pomysł na nas ma KSW, ale brzmi to fajnie, a sama walka z Szymonem Kołeckim to byłby zaszczyt. Wielki sportowiec - oświadczył na Twitterze Łukasz "Juras" Jurkowski.

37-letni Szymon Kołecki (8-1) to mistrz olimpijski z Pekinu w podnoszeniu ciężarów, który od kilku lat prężnie się rozwija w MMA. Niedawno walczył dla organizacji "Babilon MMA", gdzie stoczył siedem walk. Pierwszych sześć wygrał w taki sam sposób, czyli przez nokaut w I rundzie. Następnie mierzył się z utalentowanym Michałem Bobrowskim. I choć przetrwał trzy rundy, to przegrał na punkty. Teraz, dzięki zwycięstwom nad Mariuszem Pudzianowski i Damianem Janikowskim, stał się nową gwiazdą KSW.

Fachowcy chętnie zobaczyliby starcie Kołeckiego z kimś z czołówki wagi półciężkiej, ale problem w tym, że Tomasz Narkun, mistrz tej dywizji, wydaje się zbyt mocnym przeciwnikiem. No i planuje się teraz bić ze Scottem Askhamem, z kolei reszta rywali jest słaba medialnie, a KSW zamierza w 2020 roku wypełnić Stadion Narodowy. Dlatego kibice wpadli na pomysł, aby Kołecki zmierzył się z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim, zwycięzcą turnieju KSW 1, komentatorem Polsatu Sport i jednym z najpopularniejszych polskich zawodników.

Trener Szymona Kołeckiego: Janikowski był źle prowadzony. Szkoda jego zdrowia [WIDEO]

"Juras" w 2011 roku zakończył karierę, ale po sześciu latach przerwy ją wznowił. Od tego czasu stoczył trzy walki. Na PGE Narodowym pokonał na punkty Thierry'ego Sokoudjou, a następnie przegrał z Martinem Zawadą, bo ze względu na pęknięty mostek nie był w stanie kontynuować walki. W kwietniu 2019 roku rywalem Jurkowskiego był Stjepan Bekavac, ale Chorwat już na początku pojedynku odniósł kontuzję i musiał się poddać.

Choć 38-letni komentator Polsatu jest znacznie bardziej doświadczonym zawodnikiem (17 wygranych, 11 porażek), to faworytem potencjalnego starcia byłby Kołecki. Jurkowski wielokrotnie powtarzał w wywiadach, że nie bije się dla pieniędzy, bo i tak jest już ustatkowany, jednak walka z byłym mistrzem olimpijskim wiązałaby się z dużymi pieniędzmi.