Piotr Świerczewski wyjaśnił, dlaczego zawalczy w MMA. "Myślałem, że nigdy do tego nie dojdzie"

- Myślałem, że nigdy do tego nie dojdzie, ale mam duszę sportowca, serce do walki i lubię wyzwania, więc przyjąłem zaproszenie - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport Piotr Świerczewski, który już niedługo zadebiutuje w MMA.
Zobacz wideo

Gala Free Fight Federation 2 z udziałem Piotra Świerczewskiego odbędzie się 21 grudnia w Zielonej Górze, a rywalem byłego reprezentanta Polski będzie Grzegorz Chmielewski znany jako "Greg Collins" z programu "Odjazdowe bryki braci Collins".

Piotr Świerczewski: Nie wiem, jak do tego doszło

- Kiedyś spotkałem się z Gregiem, doszło między nami do sympatycznej wymiany zdań, on zaprosił mnie do walki, ale traktowałem to z przymrużeniem oka, śmiałem się. Myślałem, że nigdy do tego nie dojdzie, ale mam duszę sportowca, serce do walki i lubię wyzwania, więc przyjąłem zaproszenie - powiedział Świerczewski, który przyznał, że "nie wie jak doszło do tego", że będzie walczył w MMA. - Dostałem propozycję, aby spróbować swoich sił. Gdybym miał możliwość zagrania z Wojciechem Fibakiem w tenisa, to bym z nim zagrał, choć pewnie bym przegrał, bo jestem początkującym tenisistą. Ale podejmuję wyzwania. 

Piotr Świerczewski ma 47 lat. Piłkarską karierę zakończył w 2015 roku. Występował m.in. w: GKS-ie Katowice, AS Saint-Etienne, Bastii, Olympique Marseille, Birmingham, Lechu Poznań, Cracovii, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Koronie Kielce, Polonii Warszawa, ŁKS-ie Łódź czy Zagłębiu Lubin. W reprezentacji Polski rozegrał 70 meczów, strzelił w nich jednego gola.

Free Fight Federation to federacją zrzeszająca celebrytów, którzy chcą spróbować swoich sił w MMA. Jest odpowiedzią na FAME MMA. W ramach Free Fight Federation walczą m.in.: Krystian Pudzianowski (brat Mariusza Pudzianowskiego) czy Paweł "Trybson" Trybała. 21 grudnia na tej samej gali powalczy również DJ Decks, a właściwie Dariusz Działek – polski DJ, producent muzyczny i rugbysta. Znany przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Slums Attack, którego był członkiem w latach 1998–2015. Jego rywalem będzie Tomasz Słodkiewicz, kulturysta i trener personalny.

Więcej o:
Copyright © Agora SA