Conor McGregor wraca do klatki. Gwiazda UFC wskazała rywala i datę walki

To może być hitowa walka! Conor McGregor (21-4) i Frankie Edgar (23-7) chcą się ze sobą zmierzyć. Teraz czekają na decyzję władz UFC. Jeśli Dana White, szef amerykańskiej, da zielone światło, to walka odbędzie się w grudniu.

Jeszcze niedawno Conor McGregor był bezapelacyjnie największa gwiazdą UFC, ale ostatnio jego notowania spadły. Irlandczyk ostatni raz wygrał w 2016 roku, gdy pokonał Eddiego Alvareza. Wtedy McGregor był mistrzem dywizji lekkiej i piórkowej. Teraz nie ma już żadnego pasa. Od tego czasu 31-latek stoczył zaledwie dwie walki. W formule bokserskiej przegrał z Floydem Mayweatherem Jr, a rok temuna gali UFC 229 poległ z Khabibem Nurmagomedovem. 

"Wszystkiego najlepszego Frankie, widzimy się w grudniu” - napisał McGregor.

"Trudno się bić z kimś, kogo się zna, lubi i szanuje. Taka praca" [WIDEO]

Zobacz wideo

W odpowiedzi Amerykanin stwierdził, że już zgodził się na ten pojedynek i czeka teraz na ruch Dany White’a oraz Irlandczyka, który ogłosił, że chce, aby jego wypłata za walkę została przekazana na cele charytatywne.

Frankie Edgar (23-7) też był posiadaczem pasa mistrzowskiego w dywizji do 70 kilogramów. W swojej bogatej karierze stoczył wiele niezapomnianych pojedynków. W swoim poprzednim starciu na UFC 240 został wypunktowany przez Maxa Hollowaya (21-4).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.