Walka Joanny Jędrzejczyk może zostać odwołana! Polka zostanie zastąpiona?

W nocy z soboty na niedzielę Joanna Jędrzejczyk (15-3, 4 KO, 1 SUB) miała się zmierzyć z Michelle Waterson (17-6, 3 KO, 9 SUB) na gali UFC na Florydzie. Miała, najprawdopodobniej do walki nie dojdzie, bo byłej mistrzyni nie uda się osiągnąć wagi, na jaki został zakontraktowany pojedynek - donosi portal sportv.globo.com.

Joanna Jędrzejczyk przez długi czas była niepokonaną zawodniczką, ale od kiedy w listopadzie 2017 przegrała z Rose Namajunas wciąż nie może wrócić do najwyższej formy. Przegrała aż trzy z ostatnich czterech pojedynków. Jej ostatnią przeciwniczką była Valentina Shevchenko, która pokonała Polkę w grudniu 2018 roku. 

Joanna Jędrzejczyk: "Swoim przeciwniczkom przed walką zawsze mówię..." [WIDEO]

Zobacz wideo

Teraz Jędrzejczyk miała wrócić do oktagonu na walkę z Michelle Waterson podczas gali UFC 161. Pojedynek miał się odbyć w wadze słomkowej (52,2 kg), ale Polka najprawdopodobniej będzie ważyła więcej. Z tego powodu Waterson - wedle informacji sportv.globo.com - oświadczyła, że nie chce się mierzyć z Polką w tzw. umownym limicie wagowym. A co za tym idzie, Polka ma zostać zastąpiona przez inną zawodniczkę. Ofertę od UFC zdążyła już odrzucić podobno Mackenzie Dern. Opcją rezerwową być może zostanie Angela Hill.

Joanna Jędrzejczyk znowu ma problemy z wagą

Do tej pory nie zdarzyła się sytuacja, by Polka nie zrobiła wagi na czas. Ale bywały za to walki, po których narzekała na proces zbijania wagi. -  Jeszcze na 48 godzin przed pojedynkiem wszystko układało się świetnie, podczas treningu medialnego dziennikarze zachwycali się moją formą. W nocy przed walką zaczęły się problemy ze ścinaniem wagi. W efekcie, w dniu gali byłam osłabiona. Nie byłam sobą. Z tego powodu wyciągnęłam konsekwencje od swojego sztabu. Taki błąd nie może się już powtórzyć dlatego zwolniłam ekipę, m.in. lekarza i dietetyka - mówiła Jędrzejczyk po pierwszej porażce z Rose. Czy teraz znowu będzie zmieniała dietetyka?

Więcej o:
Copyright © Agora SA