Znamy kolejnego rywala Mariusza Pudzianowskiego! Walka wieczoru KSW

Poznaliśmy pierwszych bohaterów gali KSW 51 w Chorwacji. Na karcie walk m.in. Erko Jun (3-0) i Mariusz Pudzianowski (12-7) w walce wieczoru!
Zobacz wideo

Organizacja KSW, tradycyjnie już, podczas trwającego eventu, ogłosiła kolejny termin i miejsce gali. Zgodnie z zapowiedziami, KSW 51 odbędzie się w Zagrzebiu, 9 listopada.

W jednej z głównych walk naprzeciw siebie stanie również były mistrz kategorii półśredniej, Borys Mańkowski (19-8-1) i Vaso Bakocević (39-18-1). Oprócz nich w karcie walk znajdą się też największe gwiazdy bałkańskiej sceny MMA: Antun Racić (23-8-1), Filip Pejić (14-2-2) oraz Aleksandar Ilić (12-2).

Gala odbywa się pod patronatem Mera Zagrzebia Milana Bandicia. Mariusz Pudzianowski wraca do klatki KSW po porażce z złotym medalistą olimpijskim, Szymonem Kołeckim. Najsilniejszy człowiek na świecie pod koniec pierwszej rundy na KSW 47 doznał urazu nogi przy sprowadzeniu rywala i musiał zakończyć swój występ. Popularny „Pudzian” tak skomentował zbliżające się starcie:

- Młody wilk rzucił wyzwanie staremu, wilkowi-wyjadaczowi sportowemu. Więc przyjąłem to wyzwanie” - powiedział Polak. 

Erko Jun w KSW kroczy od nokautu do nokautu. Bośniak w klatce spędził do tej pory niewiele ponad 10 minut, ponieważ każde z trzech starć kończył przed czasem. Po odprawieniu Tomasza Oświecińskiego, Popka oraz Akopa Szostaka, przyszedł czas na starcie z najsilniejszym człowiekiem na ziemi.

- To dla mnie zaszczyt zmierzyć się z największą polską legendą w MMA w dodatku na mojej ziemi. Całe Bałkany tego dnia zapłoną i mam nadzieję, że fani pokażą, jak brzmi doping w zapełnionej po brzegi arenie. To będzie starcie pełne fajerwerków. Idę zasiąść na tronie i pokazać, że nadszedł czas nowej generacji - mówi gwiazda. 

Więcej o MMA przeczytasz na InTheCage.pl