Zawodnik KSW oskarża swojego rywala o doping. "Niezła próba. Spudłowałeś"

Podczas gali KSW 50 w Londynie dojdzie do walki o tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej między Marianem Ziółkowskim a Normanem Parke. Na nieco ponad dwa tygodnie przed pojedynkiem Wyspach, Irlandczyk oskarżył rywala o stosowanie dopingu. Na kontrowersyjne słowa Parke'a odpowiedział już menadżer Ziółkowskiego.

"Zostały dwa tygodnie. Zapowiada się trudna trudna walka. To kolejny gość na specjalnych suplementach, zresztą wszyscy tutaj są na soczku. Zostaną jednak zdemaskowani. Wiem, co oni wszyscy biorą w tym WCA [Warszawskim Centrum Atletyki - red.]” - napisał na Twitterze Norman Parke (27-6-1, 1 N/C). Irlandczyk z Północy zasugerował, że jego najbliższy rywal - Marian Ziółkowski (21-7-1) - stosuje niedozwolone środki. Zawodnicy wejdą do oktagonu już 14 września, podczas gali KSW 50 w Londynie

KSW 50. Norman Parke oskarżył Mariana Ziółkowskiego o doping. Jest odpowiedź na słowa Irlandczyka

Na kontrowersyjny wpis Parke'a zareagował - również na Twitterze - menadżer Ziółkowskiego Artur Ostaszewski: "Niezła próba Norman. Muszę cię jednak zmartwić - Marian to jeden z tych czystych gości. Tym razem spudłowałeś" - zripostował Ostaszewski. 

Twitterowa wymiana zdań trwała w najlepsze: "Artur, wiedziałem, że zareagujesz. Wiem, jakie środki oni wszyscy tam lubią. Może KSW powinno wprowadzić testy nowych specjalnych suplementów?" - stwierdził Parke.

Marian Ziółkowski o dopingu w MMA: To co się dzieje w tym środowisku jest nienormalne

- MMA w Polsce często nie ma wiele wspólnego z prawdziwym, czystym sportem. OK, jest wielu zawodników, którzy są nieźle wyszkoleni i mają talent, ale i tak zdecydowana większość jest na bombie [zażywa doping]. I to konkretnej - mówi w szczerej rozmowie ze Sport.pl Ziółkowski.

Stawką pojedynku Ziółkowski-Parke będzie tymczasowy pas mistrzowski KSW w wadze lekkiej. W walce wieczoru zmierzą się z kolei: Luis Henrique Barbosa de Oliveira (12-5, 3 KO, 6 Sub) i Phil de Fries (17-6, 2 KO, 13 Sub).

Powstało Stowarzyszenie MMA Polska. "Przyświeca nam idea olimpijska"

Zobacz wideo