Sport.pl

Wielki powrót Mameda Khalidova do MMA! "Próbowano mnie pozbawić dumy i godności"

Mamed Khalidov (34-6-2, 13 KO, 17 SUB) niespodziewanie zdecydował się na wznowienie kariery! 39-latek w grudniu ubiegłego roku zakończył karierę, ale teraz zmienił zdanie! - Próbowano mnie pozbawić dumy i godności - napisał, odnosząc się do niedawnego zatrzymania przez Biuro Operacji Antyterrostycznych.

Podczas gali KSW 46 Mamed Khalidov przegrał jednogłośnie na punkty z Tomaszem Narkunem. - Przegrałem dwie walki z rzędu. Ta decyzja nie jest pod wpływem impulsu. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale po prostu przyszedł już na mnie czas. Powinienem odpocząć - mówił wtedy Khalidov, tłumacząc decyzję o zakończeniu kariery.

Zobacz wideo
Problem jest taki, że czasami przestaje mi pracować mózg. Mam problemy z głową, z koncentracją. Może nic mi nie być przez pół roku, ale przychodzi w końcu taki moment, że mnie łapie i nie wiem, gdzie jestem. Wchodząc do klatki, nie mogę zrobić kombinacji ciosów, zawieszam się. To nie jestem ja, nie jest to moja praca, nie jest mój timing, uderzenie. To jest strasznie męczące, bo walczysz nie z przeciwnikiem, tylko z samym sobą. Nie chcę robić z siebie pajaca, dlatego kończę

- dodał Khalidov. W Polsce stał się legendą europejskiego MMA i gwiazdą KSW. Jednak jak się okazuje, jeszcze zobaczymy go w klatce! Poinformował o tym za pośrednictwem Facebooka.

Ci, którzy chcieli zamknąć Khalidowa, mogą już odpocząć. Sam wejdę do klatki... i mogę wam obiecać jedno: mocniejszy niż kiedykolwiek, wybudzony przez odgłosy broni we własnym domu, groźniejszy niż kiedykolwiek. Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy niż kiedykolwiek. Bo właśnie ta sytuacja pokazała mi ostatecznie, że niechętne jednostki zalewa fala lojalnych fanów wpierających mnie przez lata, a za kilkoma pojedynczymi gwizdami stoją setki tysięcy tych, którzy wołali i wołają na trybunach moje imię. To wasze głosy niosły mnie ostatnie 15 lat. To dla was powrócę tam, gdzie moje miejsce - do klatki ... klatki MMA

- napisał w odezwie do kibiców.

Mamed Khalidov o zatrzymaniu: Próbowano pozbawić mnie dumy i godności

Odniósł się również do niedawnego zatrzymania przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych w związku z podejrzeniem o paserstwo luksusowych aut. 

Jakiś czas temu próbowano pozbawić mnie dumy i godności, która jest dla mnie tak ważna, opierając argumenty na podstawie pomówień skompromitowanego byłego policjanta i oszusta zaślepionego chęcią zemsty o niejasnych korzeniach, który podstępnie wykorzystał moje zaufanie, a kiedy został podejrzany o liczne przestępstwa, postanowił moim kosztem poprawić swoją sytuację. Ktoś niedawno powiedział mi, że Polska to kraj, w którym prędzej czy później kopie się pomniki. Ja jednak nie straciłem ani kropli wiary, ani kawałka nadziei w to miejsce na ziemi, bo nie tworzą go granice ludzkich obyczajów, nie tworzą go też nieliczni krytykanci

- dodał Khalidov, który do Polski trafił w 1997 roku tuż po I wojnie czeczeńskiej. Konflikt zbrojny w Rosji zabrał mu wiele bliskich osób, w tym kuzynów i przyjaciół z dzieciństwa. Choć mógł wyjechać do Egiptu i Włoch, wybrał studia w Olsztynie, gdzie skończył kierunek zarządzania i administracji. Na początku dorabiał jako bramkarz w klubach, ale ciężko trenował sporty walki i wyróżniał się na tle innych zawodników wielkim talentem.

Karierę w MMA rozpoczął na mniejszych galach na Litwie, ale dużą rozpoznawalność zapewniły mu dopiero występy w Polsce. Jest powszechnie uznawany za najlepszego zawodnika w historii KSW. Jednak nigdy nie zadebiutował w UFC, czyli najlepszej organizacji MMA na świecie. Choć miał takie oferty, wolał pozostać w KSW ze względów finansowych.

Więcej o:
Komentarze (111)
Wielki powrót Mameda Khalidova do MMA! "Próbowano mnie pozbawić dumy i godności"
Zaloguj się
 • a8ucewiczz

  Oceniono 22 razy 10

  chciałbym zobaczyć walkę jarosław "wesz" Kaczyński vs. karol "knyp" Karski full contact

 • dawacsiano

  Oceniono 16 razy 8

  Sorry Mamed, ale takim zachowaniem tracisz cały szacunek kibiców, którzy nie byli tylko dlatego z Tobą, że dobrze walczysz, ale tez jakim jesteś człowiekiem.
  Sam twierdzisz, że - "Ktoś niedawno powiedział mi, że Polska to kraj w ,którym prędzej czy później kopie się pomniki. Ja jednak nie straciłem ani kropli wiary, ani kawałka nadziei w to miejsce na ziemi.." Jak chcesz to pokaż, że Polska to kraj, w którym NIE OSZUKUJE SIĘ kibiców i bądź człowieku SŁOWNY!
  Sam dobrze wiesz, że ludzie, "którzy wołali i wołają na trybunach moje imię" to Kawulski i Lewandowski, którzy widzą w Tobie piniądź.
  Walczyłeś dla nas, nie dla siebie? Jakoś nie widziałem, że po walkach jakiś procent swojej gaży poświęcasz by udoskonalać bazy treningowe, fundacje, pomagać chłopakom z biednych rodzin. Dobrze wiemy, że jeżeli bys przekazał nawet 5zł to by było głośnoooo w Polsce, że hohoho (patrz kamil Grosicki dla przyjaciela na proteze).
  Co chcesz pokazać tym powrotem? Piszesz, że masz czasowe zaniki pracy mózgu i że czujesz sie wtedy jak na innej planecie. To bądź chociaz dobrym OJCEM i przez wzgląd na swoja rodzinę nie ryzykuj życia!
  Chcesz robić cos pozytecznego? To badz przykladem, ale cos czuje, ze niedlugo przejmiesz ksywe po Najmanie "NIE DO ZAJECHANIA" . Setka walka pozegnalna Mameda Khalidova 2044
  Sorry ale dla mnie po tym co mowisz i co robisz z półki lądujesz w koszu. Czesc

 • polandgsm

  Oceniono 5 razy 5

  AT nie wchodzi do kogos dla nic ,jestes zywym przykladem jak z Bohatera sie stac szmata,a te glodne kawalki wywiez do czeczeni

 • 100-lec

  Oceniono 13 razy 5

  buahahahaha, skończyła się kasa z bandyterki to nagle wraca do KSW, śmieć nie wojownik

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 4 razy 4

  W mediach nikt nic nie pisal o zadnym policjancie... ani o pomylce... zadne media.

 • gr_ub_y

  Oceniono 8 razy 4

  Przecież nie pójdzie wykładać palet na stoisku z warzywami w biedrze.

  Proces będzie długi i kosztowny, a pieniądze nie rosną na drzewach.

  Ale jak dobrze to rozegra, to kto wie, może ci sami od sejczento dla Sebusia i Karyny się na niego zrzucą. Byle walił w państwo opresyjne, Ziobro i PiS.

 • tomspeed

  Oceniono 12 razy 4

  Czytając te komentarze, to chyba wiekszość jest po jakichś wypadkach lub mocno oberwali po łbie, żeby być takim pisiorowkim homofobem jak ta partia rządząca.

 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 4

  cytat: "Problem jest taki, że czasami przestaje mi pracować mózg. Mam problemy z głową, z koncentracją. Może nic mi nie być przez pół roku, ale przychodzi w końcu taki moment, że mnie łapie i nie wiem, gdzie jestem."
  ========================================
  Wcale się nie dziwię. Przecież ktoś, kto parę tysięcy razy oberwie w łeb NIE MOŻE być normalny.
  A swoja drogą, to PRZYZWOITOŚĆ nakazywała by autorowi tej ewidentnej "reklamówki", by napisać ze dwa zdania o postępach śledztwa.

 • kor102

  Oceniono 3 razy 3

  Nie walczyłeś dla nas, walczyłeś dla kasy i po kasę wracasz.
  Jeszcze trochę i okaże się "że dla nas" poświęciłeś swoje życie, nie bądź śmieszny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX