Sport.pl

KSW ogłosiło walkę o pas wagi ciężkiej. Philip De Fries poznał rywala!

To już pewne! Podczas wrześniowej gali KSW 50 w Londynie Philip De Fries (17-6) będzie bronił pasa wagi ciężkiej. Jego rywalem został Damian Grabowski (22-5).

Damian Grabowski jest uznawany za czołowego polskiego ciężkiego. "Pitbull" może poszczycić się, że w 2016 roku dostał angaż w UFC. Ale z drugiej strony: walki dla najlepszej organizacji świata brutalnie go zweryfikowały. Dostał trzy szansę. Żadnej nie wykorzystał. Jednak podczas gali KSW 49 pokazał, że na polskim rynku wciąż może być dużym nazwiskiem. W drugiej rundzie walki z Karolem Bedorfem całkowicie zdominował rywala. Tak mocno okładał twarz Bedorfa ciosami, że sędzia musiał przerwać pojedynek. Tym samym "Pitbull" wygrał drugą walkę z rzędu, wcześniej pokonał Jose Rodrigo Guelkę na gali FEN 22. Teraz czeka go bardzo trudne zadanie, bo zmierzy się z aktualnym mistrzem wagi ciężkiej KSW.

Zobacz wideo

- To jest niesamowity gość. Oglądasz jego walkę i znowu jesteś zaskoczony, że zwyciężył. A on przecież wygrał piąty raz z rzędu! - mówi o Brytyjczyku Maciej Kawulski, współwłaściciel federacji KSW.

De Fries zadebiutował w klatce KSW w kwietniu zeszłego roku. I już na dzień dobry Brytyjczyk sprawił sensację, bo w 1. rundzie pokonał Michała Andryszaka, dzięki czemu zdobył pas wagi ciężkiej. Jak się okazało później wygrana z Andryszakiem nie była wcale przypadkowa. Świadczy o tym styl, w jakim De Fries pokonał w kolejnej walce Bedorfa, byłego mistrza KSW, a także Tomasza Narkuna, najlepszego zawodnika kategorii półciężkiej.

Więcej o:
Komentarze (1)
KSW ogłosiło walkę o pas wagi ciężkiej. Philip De Fries poznał rywala!
Zaloguj się
  • kryptopatolog

    Oceniono 1 raz 1

    17 czerwca 1987 roku poznałem swojego przeciwnika w walce o pas. Niestety, to nadal był mój stary. Pas dzierżył nieprzerwanie do wiosny 1990, gdy odszedł z młódką w siną dal i tyle go widzieli.

    Przegrałem swoją walkę o pas. I tym pasem całe wakacje 1987 ciął mnie po dupie aż się kurzyło. Takie miałem życie, ja, bezimienny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX