Będzie spór prawny po walce Krzysztofa Głowackiego! Promotor Polaka się nie poddaje

Na oficjalnej stronie federacji World Boxing Organization pojawił się ranking na miesiąc czerwiec. W rubryce mistrz w limicie 90,7 kilograma wpisano już nazwisko Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO). Promotor Polaka się jednak nie poddaje. - Możemy mieć po prostu spór prawny- twierdzi.

W najnowszym rankingu federacji WBO jako mistrz wagi cruiser figuruje Mairis Briedis (26-1, 19 KO). Polscy kibice mieli nadzieję, że po kontrowersyjnej wygranej Łotysza nad Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) w półfinale turnieju WBSS, pas mistrza świata zostanie przy Polaku, a werdykt walki zostanie zmieniony. Wydawało się, że nadzieja umarła po wczorajszej decyzji WBO, ale Andrzej Wasilewski się nie poddaje.

Zobacz wideo

Polacy pójdą do sądu?

- Konsekwentnie. Tylko łotewska federacja była i jest władna... Sprawdzamy możliwości prawne na Łotwie. Wygląda na to, że możemy mieć po prostu spór prawny - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych promotor Głowackiego.

Wygląda na to, że upór Andrzeja Wasilewskiego może jeszcze zaprocentować, gdyż Łotewska Federacja Bokserska twierdziła jeszcze niedawno, iż oprócz federacji WBC (jej przedstawiciele opuścili Rygę po sporze o obsadę sędziowską) z sankcjonowania walki wycofała się także federacja WBO.

- Przed starciem pojawiły się pytania i wątpliwości. Każda z federacji ma swoje osobne regulacje i przepisy. Na krótko przed rozpoczęciem walki organizatorzy wydali decyzję o tym, że stawką będzie jedynie finał turnieju WBSS, a reszta decyzji zostanie ewentualnie podjęta po półfinale - mówił Andriejs Ahmedows, szef Łotewskiej Federacji Bokserskiej.

- (...) Sprytną taktykę przyjęła federacja łotewska, która nadzorowała ten pojedynek. A wszystko dlatego, że teraz tylko ona może dokonać ruchów przy zmianie werdyktu. Ale dzięki temu pojawia się nikła szansa, by Krzysiek nawet pomimo porażki zachował tytuł mistrza świata - mówił nam niedawno Andrzej Wasilewski. Czy jego konsekwencja przyniesie korzystne dla ''Główki'' rezultaty? 

Więcej przeczytasz na www.bokser.org

Więcej o: